«Батьківщина» вимагає від уряду впровадити програму капітального ремонту житла

У Відкритому штабі «Батьківщини» пройшов брифінг кандидата в мери столиці Олексія Кучеренка.

Під час брифінгу політик заявив про необхідність модернізації та капітального ремонту застарілого житлового фонду.

Як повідомляє пресслужба столичної «Батьківщини», Олексій Кучеренко підготував проєкт постанови Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення прав споживачів комунальних послуг та власників житла в багатоквартирних будинках».

«Цією постановою ми доручаємо і вимагаємо від уряду протягом 3 місяців розробити і подати до Верховної Ради закон про державну житлово-комунальну інспекцію. Цей орган мусить взяти на себе захист споживача. На кожній зустрічі кияни питають: чому нас ніхто не може захистити? Нам немає куди звернутися та пожалітися на те, що над нами знущаються керуючі компанії, теплокомуненерго, водоканали, сміттєперевізники, енергетики, газовики і тд», – наголосив Олексій Кучеренко.

За словами політика, в усій Європі, в парламентсько-президентських та парламентських країнах законопроєкти розробляє уряд. Потім ці ж закони уряд виконує й відповідає за те, аби вони працювали гармонічно, а не були у протиріччі.

«Це має бути державна програма, яка має базуватися на міських програмах по кожному населеному пункту України. Ми вимагаємо від уряду чітко визначити джерела фінансування і кредитування. Ми вимагаємо невідкладно розробити пакет законів і нормативно-правових актів, які б визначили порядок списання цих будинків, бо їх сьогодні списують в нікуди. Тисячі багатоквартирних будинків у повітрі, там немає ані власника, ані відповідальних. Треба чітко визначити статус земельної ділянки під будинком, статус прибудинкової території і визначити, хто за неї має платити, хто має її утримувати. Без визначення земельних питань зрушити з місця програму модернізації застарілого житлового фонду неможливо», – пояснив Олексій Кучеренко.

Політик додав, що сьогодні є невирішеним і питання реєстрації майнових прав.

«Люди хочуть створити ОСББ, дізнатися, хто живе поруч, з ким разом організовувати капітальний ремонт, кому платити, вирішувати питання безпеки мешканців. Вони звертаються до відповідних реєстрів, де їм відповідають, що це – приватна інформація. В результаті невідомо, як забезпечити безпечну експлуатацію житлового фонду», – сказав Кучеренко.

Олексій Кучеренко наголосив, що всі ці питання не вирішуються протягом багатьох років і закликав уряд до конкретних дій.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова