Аграрне віче: Житомирщина проти продажу землі

24 лютого у Житомирі відбулось Аграрне віче, на якому фермери області зустрілися з народними депутатами України.

Асоціація фермерів Житомирщини і Національний штаб захисту рідної землі, у складі якого заступник голови обласного партосередку «Батьківщини» Олег Ніколайчук, запросили на Аграрне віче народних депутатів України, аби обговорити питання продажу сільськогосподарської землі.

На запрошення фермерів взяла участь у Віче народний депутат України Анжеліка Лабунська від ВО «Батьківщина». Шестеро депутатів від Житомирщини із фракції «Слуга народу», проігнорували зустріч з аграріями.

Під час свого виступу на Аграрному віче Анжеліка Лабунська розповіла учасникам про позицію партії «Батьківщина» та її лідера Юлії Тимошенко – «Геть руки від української землі! Лише народ на референдумі має право приймати рішення про відкриття ринку землі! Закон №2178-10 – це початок кінця України!».

Учасники віче Житомирщини прийняли звернення з вимогами до керівництва держави – забезпечити прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин:

1. Верховній Раді України – зупинити розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроекту вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання закону – оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду.

2. Створити робочу групу з представників місцевих громад усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій та аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.

3. Результатом роботи цієї групи має стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин у відповідності до викладених у настановах засад.

4. Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає оприлюдненню та схваленню в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус щодо його змісту та суті.

5. Лише після досягнення такого консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.

Після обговорення учасники віче пройшли ходою «Проти продажу української землі» від місця зібрання до будівлі Житомирської обласної державної адмінеістрації та вручили озвучені вимоги голові облдержадміністрації.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова