Рада ухвалила в першому читанні законопроект про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

Верховна Рада України 242 голосами ухвалила в першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, авторами якого є народні депутати від «Батьківщини».

«Сьогодні в Україні є понад 1 мільйон 283 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які проживають в усіх областях. Наш обов‘язок – допомогти цим громадянам України та усунути бюрократичні перепони, які перешкоджають забезпеченню їхніх прав і свобод», – наголосив під час виступу в парламенті голова Комітету ВРУ з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря.

За його словами, комітет з прав людини ще 8 квітня одностайно рекомендував Парламенту України ухвалити цей законопроект за основу і в цілому.

«Уряд міг би і сам внести ці зміни, як ми зробили сьогодні на законодавчому рівні. Але, на жаль, цього не відбулося», – додав він.

Зі свого боку народний депутат, один з авторів закону Альона Шкрум наголосила, що «сьогодні через корупцію і «совкові» перешкоди внутрішньо переміщені особи часто навіть не можуть отримати довідку про те, що вони належать до цієї категорії громадян».

«Ми повинні довести, що Україна – це держава, яка піклується про всіх своїх громадян і забезпечує їм гідне життя», – сказала вона.

Зазначений законопроект враховує окремі рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи та вдосконалює загальні процедури обліку, реєстрації тощо, встановлені для внутрішньо переміщених осіб Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Відповідно, пропонується зменшити бюрократичні перепони, що стоять на шляху до отримання особою статусу внутрішньо переміщеної особи.

Законопроект, зокрема, вирішує такі питання:

– чи можуть іноземець або особа без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, бути внутрішньо переміщеними особами;

– розширює перелік органів, куди можна звертатися за отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– пропонується, щоб особи могли звертатися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення, або до районного, міського, районного у місті центру зайнятості, або до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи;

– що робити, якщо відсутній паспорт, або якщо немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення та багато інших питань, які сьогодні турбують вимушено переселених осіб.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова