Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Росію звільнити Надію Савченко

Загальний комітет Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ з демократії, прав людини та гуманітарних питань закликав звільнити народного депутата України Надію Савченко та інших громадян України, які незаконно утримуються в Росії.

Про це йдеться в Резолюції «Викрадені і незаконно ув’язнені в Російській Федерації українські громадяни», яку комітет підтримав під час свого засідання у Гельсінкі.

Так, у Резолюції «засуджується викрадення українських громадян з території України, включаючи члена парламенту Надію Савченко, кінорежисера Олега Сенцова та інших, їхнє незаконне переміщення через українсько-російський кордон і затримання в Російській Федерації».

У документі наголошується, що «такі дії Російської Федерації є незаконними та нелегітимними, оскільки вони є грубим порушенням норм міжнародного права в галузі прав людини та основних свобод, а також принципів і зобов’язань в рамках ОБСЄ і до того ж суперечать зобов’язанням Росії в рамках Мінських домовленостей» та висловлюється жаль «у зв’язку з тим, що, утримуючи у в’язниці Надю Савченко, Російська Федерація продовжує ігнорувати свої юридичні зобов’язання за Генеральною угодою про привілеї та імунітети Ради Європи».

У зв’язку з цим ПА ОБСЄ закликає Росію «негайно звільнити Надію Савченко, Олега  Сенцова та інших українських громадян, які незаконно утримуються на території Росії, а також здійснити їхнє безпечне повернення до України».

Крім того, парламентарі з країн-членів ОБСЄ наголосили на «неприйнятності спроб порушити нові кримінальні справи проти Наді Савченко та інших українських громадян, які незаконно затримуються в Російській Федерації».

Нагадаємо, що Надія Савченко з січня 2015 є членом української делегації в ПАРЄ.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова