Прийняття без публічного обговорення закону, який зобов’язує активістів-антикорупціонерів подавати електронні декларації, є неприпустимим в державі після Революції Гідності.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин в ефірі телеканалу «NewsOne».
За його словами, влада зробила підміну понять, змушуючи громадські організації подавати антикорупційні декларації, тим самим прирівнюючи їх до держслужбовців.
«З дій влади виходить, що головним ворогом держави є не корупція, не бідність, не війна, а громадські активісти-антикорупціонери. Це виглядає, як помста громадянському суспільству, яке добилось введення електронного декларування для політиків та посадовців», – зауважив Рябчин.
Він додав: «Але навіщо мститись, якщо тобі нема чого приховувати?»
«Ця помста об’єднала фракції БПП, «Народного фронту», «Радикальної партії», «Опозиційного блоку», групи «Відродження» та «Воля народу», – уточнив парламентар.
Рябчин вважає, що перед ухваленням закону № 6172 мали були обговорення з громадськістю.
«Дійсно, громадськість має контролювати дії влади, а відповідні органи повинні виявляти недобросовісних псевдо-активістів, які шкодять національним інтересам держави в умовах війни. Якби ідея була в тому, щоб вдосконалити систему стримування та противаг, то слід було разом розробити механізми спільного контролю», – наголосив депутат від «Батьківщини».
Проте, на жаль, президент почав проводити консультації з громадськістю вже після голосування за закон та перед самим його підписанням.
«Тепер Порошенко проводить зустрічі з активістами, але це – фікція та профанація. Потрібно було робити такі зустрічі до ухвалення та підписання закону, що фактично спрямований проти громадянського суспільства, яке контролює владу. Це неправильна публічна політика», – переконаний Олексій Рябчин.