Олексій Рябчин: Ворог той, хто проти енергоефективності

У питанні енергонезалежності України не має поділу на коаліцію та опозицію. Для мене той, хто проти енергоефективності – той ворог України.

Таким був мій головний меседж під час презентації енергетичних сертифікатів будівель, організованої проектом GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» за підтримки уряду Німеччини.

Я був одним із співавторів законопроекту про «Енергетичну ефективність будівель», що було прийнято рік тому у рамках нашої євроінтеграції згідно 31 директиви ЄС, і зараз впроваджується урядом. Тож приємно відзвітувати про виконану роботу на посаді голови підкомітету з енергоефективності.

Цей закон був та залишається для мене персональною історією, з часів моїх перших візитів до країн ЄС ще студентом, і написання кандидатської дисертації. Коли мене запитають мої діти про те, що я зробив, поки працював в Верховній Раді України, я зможу показати енергосертифікат на наших будинках. Сподіваюсь, уряд продовжить впровадження енергоефективних ініціатив, щоб можна було розказати про конкретні цифри зекономлених енергоресурсів.

Енергосертифікат – це документ, що видається за результатами енергоаудиту будівлі і містить відомості про її характеристики, клас енергетичної ефективності та пропоновані заходи для зменшення споживання енергії та комунальних платежів.

Проте все ж, варто усвідомити, що сертифікат та енергетичний аудит не є панацеєю і може стати лише першим кроком на шляху до зниження енергоспоживання. Їх можна порівняти із оглядом лікаря та рецептом на ліки. Так само енергоаудитор огляне ваш будинок, визначить його стан, може призначити «лікування», проте реальні зміни залежать лише від волі та готовності інвестувати час та кошти у власний побут та комфорт. Теж саме стосується і державних органів влади, які повинні ефективно витрачати кошти платників податків на своє утримання.

Ми не лише повинні ставити цілі про скорочення споживання енергії, але й змінити філософію людей у ставленні до енергоефективності. Більше того, кожен має знати, як саме енергоефективні заходи дозволяють економити енергію та кошти.

Я не втомлююсь повторювати, що паралельно із запровадженням енергоефективних заходів потрібно вчитись вираховувати економію, яку вони приносять, скорочення викидів CO2.

Головне не зупинятись. Працюємо далі!

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини»Facebook, 12 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова