Відповідальні за перешкоджання діяльності представників ЗМІ під час відкриття телевежі на горі Карачун повинні бути покарані.
Про це завив народний депутат від «Батьківщини» на своїй сторінці у Faсebook.
«Я сам півроку працював журналістом в газеті «Washington Post», тому цей інцидент особливо мене схвилював. Журналістику не дарма називають «четвертою владою», а в кризові моменти саме журналісти часто стають гарантами демократії в суспільстві. Неприпустимо перешкоджати цій діяльності, а тим більше – погрожувати «прострелити ноги» представникам ЗМІ», – зауважив політик.
Як відомо, інцидент стався в понеділок, 5-го грудня, під час урочистого відкриття нової телевежі на горі Карачун на Донеччині за участі Президента Петра Порошенка.
Як нагадав Рябчин, представники ЗМІ отримали акредитацію на висвітлення заходу через Донецьку ОДА, але кількох журналістів і операторів не пустили на захід. Представники СБУ та Держохорони погрожували їм та чотири години протримали в автобусі, мотивуючи це тим, що імена журналістів начебто внесені до бази даних осіб, які перебувають в розшуку через порушення законодавства.
«Така поведінка, а тим більше з боку представників державних служб, є нонсенсом для будь-якої країни, яка претендує на звання цивілізованої», – обурився народний депутат.
Олексій Рябчин разом з іншими парламентарями підписав звернення до Адміністрації Президента, Служби безпеки України, Управління державної охорони та Донецької облдержадміністрації з вимогою пояснити причини, з яких журналістів не пустили на захід.
У документі зазначається, що обґрунтовані причини перешкоджання журналістській діяльності мають бути надані окремо щодо кожного представника ЗМІ.
«Отримані відповіді будуть опубліковані і, сподіваюсь, винні будуть покарані», – наголосив народний депутат від «Батьківщини».