Олена Кондратюк: Безпека журналістів – відповідальність влади

Гостру проблему з безпекою журналістів потрібно вирішити на законодавчому рівні.

Про це заявила віцеспікерка Верховної Ради, народний депутат від «Батьківщини» Олена Кондратюк під час парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми й шляхи їх вирішення».

«Протягом останніх років український парламент здійснив чималий обсяг законодавчої роботи щодо посилення відповідальності за переслідування журналістів. Зокрема, напади на журналістів були прирівняні до нападів на представників правоохоронних органів», – наголосила політик.

Олена Кондратюк також нагадала, що разом з колегами була ініціатором та автором Закону про внесення змін до ст. 163 та 171 Кримінального кодексу України, ухваленого у 2016 році.

«Законом запроваджена відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів та розкрито це поняття. Введено відповідальність за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів та його технічних засобів», – уточнила заступниця Голови Верховної Ради.

Проте, за її словами, гострота проблем із безпекою журналістів так і не зникла.

«Ще раз наголошую – головною причиною нападів на українських журналістів є безкарність! Лише незворотність справедливого покарання зупинить агресію проти свободи слова, представників ЗМІ», – зауважила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка також закликала об’єднуватися і боротися за звільнення журналіста Станіслава Асєєва, якого так званий суд терористів ДНР на 15 років позбавив волі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова