Учора, 19 січня, у стінах Верховної Ради вперше було презентовано проект Концепції стратегії низьковуглецевого розвитку України.
Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини», голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету паливно-енергетичного комплексу Олексій Рябчин за результатами круглого стілу «Презентація та обговорення проекту Концепції стратегії низьковуглецевого розвитку України».
«Саму стратегію українська влада ще повинна розробити та впровадити. Концепцію як свій варіант бачення підготували експерти Програми розвитку ООН за підтримки уряду та парламенту Федеративної Республіки Німеччини», – зазначив він.
Олексій Рябчин також повідомив, що за результатами обговорення вирішено зробити єдину стратегію низьковуглецевого розвитку, узгодивши також цілі та показники енергетичної, кліматичної, економічної та інших стратегії розвитку нашої держави.
«На сьогодні в Україні розроблено стратегію сталого розвитку «Україна–2020», узгоджується Енергетична стратегії України, затверджено Національні плани дій з відновлюваної енергетики та енергоефективності, напрацьовано Концептуальні засади реалізації державної політики у сфері зміни клімату та презентована Концепція стратегії низьковуглецового розвитку», – розповів про результати круглого столу народний депутат від «Батьківщини».
Усі ці документи, на думку Рябчина, є надзвичайно актуальними у зв’язку з прийняттям глобальної Паризької угоди щодо боротьби з наслідками кліматичних змін.
«Водночас зазначені стратегії та плани розроблялися різними органами, під різним ракурсом погляду на проблеми у відповідних сферах, тому вони не складають спільної узгодженої стратегії розвитку України. Урядовці та громадськість висловили сподівання, що профільний комітет може стати майданчиком для напрацювання такого єдиного документа та звернулися з проханням до депутатів виступити координаторами цього процесу», – сказав політик.
Зазначимо, що круглий стіл було проведено за ініціативи Комітет ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу спільно з Програмою Розвитку ООН в Україні та Міністерства екології та природних ресурсів України.