Олексій Рябчин: Впровадження відновлюваних джерел енергії не відбувається через енергомонополістів

Сьогодні інвестори готові вкладати в розвиток української відновлювальної енергії, але останні скандали та енергетичні війни між НАК «Нафтогаз» і урядом, на жаль, спрямовані на руйнування енергетичної галузі.

Про це народний депутат від «Батьківщини», голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету ВРУ Олексій Рябчин сказав під час обговорення розвитку виробництва електроенергії за рахунок відновлювальних джерел на X Міжнародному форумі Херсонщини «Таврійські горизонти».

На його переконання, головний обов’язок будь-якого уряду – забезпечення добробуту та піклування про своїх громадян.

«Це стосується всіх сфер життя, враховуючи енергетичну сферу. Зараз всі країни світу зосередились на тому, аби розробити відповідну законодавчу базу та залучити інвестиції для переходу на відновлювальну енергетику. А ми традиційно мужньо намагаємося пережити чергову зиму», – сказав під час форуму Олексій Рябчин.

Політик наголосив, що Міністерство енергетики розробило нову «Енергостратегію-2035», у якій не закладено енергетичний перехід з вугілля та атомної енергетики. Натомість вкрай важко буде досягнути планову частку відновлювальної енергетики, яка, за його словами, згідно з цим документом, становить 11% до 2020 року.

«Остання статистика свідчить, що найбільші інвестиції у світовій енергетиці спрямовані саме на розвиток виробництва електроенергії за рахунок відновлювальних джерел та енергоефективності. Інвестори готові вкладати і в розвиток української відновлювальної енергії, проте існує велика кількість бюрократичних перепон та корупції. Наразі ми не можемо здійснювати перехід з одного стану енергетики в інший, оскільки використовуємо потужності, побудовані в СРСР. І взагалі, після останніх скандалів та енергетичних війн між НАК «Нафтогаз» і урядом, ймовірність приходу інвесторів знижується», – констатував народний депутат від «Батьківщини».

Олексій Рябчин переконаний, що Україна має великий потенціал впровадження ВДЕ (відновлювані джерела енергії), особливо в приватних домогосподарствах, але через небажання «енергомонополістів» це не відбувається.

«Поки ми не здолаємо корупцію, у тому числі й в енергетичній галузі, ми ніколи не досягнемо поставлених цілей», – підсумував він.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова