Михайло Волинець: Україна має достатньо ресурсів для забезпечення енергетичної, в тому числі газової безпеки

А от і перші ластівки замилювання очей з підготовкою до опалювального сезону.

На фоні газової лихоманки та рекордно високих цін на блакитне паливо в Європі, експерти заявляють про нагальну потребу в імпорті Україною 2 – 3 млрд м куб газу у I кварталі 2022 року. На що у держбюджеті треба буде знайти від $ 2 до 6 млрд на підтримку діяльності «Нафтогазу».

Якщо не тарифами, то податками – але платити за «бенкет» знову доведеться нам.

Нагадаю, що на початку року в Україні суттєво скоротились газові запаси. Станом на 1 січня 2022 у підземних сховищах країни знаходилось лише 13,5 млрд м куб газу, що на 43% менше ніж станом на 1 січня 2021 (*Укртрансгаз).

Вчергове хочеться нагадати високопосадовцям, що Україна має достатньо ресурсів для забезпечення енергетичної, в тому числі газової безпеки. Країні достатньо 3 років для того, щоб забезпечити внутрішні потреби газом власного видобутку. Крім того, газосховища України розраховані на 38 млрд м куб газу. Цього обсягу достатньо, щоб на рік забезпечити всі категорії споживачів. Відкритим залишається питання, чому газосховища не були заповнені відносно недорогим газом весною минулого року, по завершенню опалювального сезону в Європі…

Втім, не схоже, що ситуація аж надто бентежить галузевих керманичів. Навряд за таку «ефективну» діяльність менеджерів «Нафтогазу», членів наглядової ради позбавлять їхніх знаменитих кількістю нулів премій.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 січня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова