Олексій Рябчин: Рада підтримала фіксоване держзамовлення для ВНЗ Донецької та Луганської областей

У четвер, 7 грудня, під час розгляду змін до Бюджетного кодексу України Верховна Рада України підтримала мою правку №326, яка стосувалася тих переміщених вищих навчальних закладів, які напряму не підпорядковані Міносвіти.

Нагадаю, минулого року ми ухвалили Закон про переміщені зі Сходу та Криму ВНЗ, де прописали, що Міністерство освіти і науки встановлює для них фіксовані обсяги державного замовлення. Це означає, що попри зменшення після евакуації кількості студентів і викладачів, переміщеним ВНЗ вдалося зберегти кількість бюджетних місць приблизно на рівні минулих років. Це був позитивний сигнал підтримки і збереження таких закладів з боку держави.

Однак серед переміщених ВНЗ є декілька таких, котрі підпорядковані не МОН, а іншим відомствам: Луганський та Донецький медичні університети – МОЗу, Донецький юридичний та Луганський внутрішніх справ – МВС, Луганська академія культури та мистецтв – Мінкульту. Тому через своє профільне підпорядкування іншим міністерствам вони залишилися без фіксованого держзамовлення.

Моя правка це виправила. Впевнений, що вже у наступному році вони збільшать кількість абітурієнтів, які отримуватимуть там українську освіту, а самі ВНЗ – посилюватимуть свій науковий потенціал.

Окремо хочу зазначити, що підтримка державою переміщених ВНЗ накладає особливі зобов’язання перед вишами з виховання патріотичної та висококваліфікованої молоді та дозволяє концентруватися не на боротьбі з бюрократією, а на підвищенні якості освіти.

Але ця підтримка не може тримати вічно, тому закликаю всі переміщені ВНЗ не зловживати довірою, розумно витрачати державні ресурси та час для відновлення конкурентоспроможності.

Зараз м’яч на вашому полі.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 7 грудня 2017р.
 

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова