У Парижі розпочала свою роботу кліматична конференція ООН, в якій візьмуть участь представники 195 країн, у тому числі 147 глав держав і урядів.
Уся світова спільнота очікує отримати нову Угоду по боротьбі з глобальним потеплінням.
Ця конференція не тільки про глобальне потепління. Вона – про майбутнє світової економіки, яке намагаються зробити стійким, енергоефективним, «зеленим» і незалежним від викопного палива, про трансфер технологій, фінансування проектів і мільярдні інвестиції в низьковуглецеву інфраструктуру.
Хочу, щоб усіма цими перевагами скористалося сповна наша держава!
Для того що б зняти питання про мою присутність у складі української делегації, я почав цікавитися економічними аспектами зміни клімату ще 10 років тому, в 2005 році.
У 2010 році написав кандидатську дисертацію на цю тематику і пізніше навчався у Великобританії, як адаптувати і впроваджувати інноваційні технології, які дозволять знижувати споживання енергії і покращувати екологію.
Угода, яку планують підписати в Парижі, буде мати вплив на багато років вперед для наступних поколінь українців. Тому дуже важливо, щоб якомога більше державних діячів і чиновників були обізнані з ходом переговорів.
Розумію, що в країні знаходиться в стані війни та в економічній рецесії, говорити про екологію та зміни клімату не зовсім доречно. Тому потрібно знати, як пов’язувати питання екології з колосальними можливостями розвитку економіки і поліпшення життя українців, а так само підвищеними інтересом нашої молоді до цієї теми.
Хоча ті ж самі автомобілі «Тойота Пріус» для нашої поліції ми отримуємо саме з Кіотських проектів з японцями.
До речі, візит до Франції організований в рамках співпраці з посольством Франції у Києві та французьким Міністерством закордонних справ.
У межах візиту так само заплановано низку офіційних зустрічей з питань децентралізації, енергоефективності, розвитку науки і освіти та реструктуризації старопромислових регіонів.
Символічно, що делегація з України перебуває поруч з делегацією ЄС завдяки розташуванню за французьким алфавітом. Зазвичай ми поруч з США.
Олексій Рябчин, голова підкомітету Верховної Ради з енергозбереження та енергоефективності Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат від «Батьківщини»,
Facebook, 29 листопада 2015р.