Олексій Рябчин: Бездіяльність Порошенка може заблокувати долю мільйонних інвестицій

Під час Години запитань до уряду фракції «Батьківщина» дивом випало цілих дві хвилини і я запропонував прем’єру Володимиру Гройсману особисто звернутися до президента з метою вплинути на ситуацію з енергетичним регулятором, ротацію якого блокує Петро Порошенко.

Співпадіння чи ні, але спрацювало!

Через годину президент випускає свій указ і ротація розблокована, хоча про «незалежність» запропонованих кандидатів  писатимемо у подальшому.
Не розумію, навіщо президентові було тягнути до останнього, коли Рада та уряд понад місяць тому призначили власних кандидатів у номінаційну комісію?

Однак доля 140 млн євро іноземних інвестицій і 140 мВт зелених потужностей, які вже побудовані в Україні, і не можуть отримати зелений тариф через зрив кворуму на комісії, як мінімум, до весни заблокована.

Деталі нижче з мого виступу в Раді.

Запитання до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана: Як ваш уряд та українська енергетика планує пережити зиму, якщо енергетичний регулятор НКРЕКП де-факто через тиждень втратить свої повноваження?

Дуже багато компаній не зможуть отримати будь-яке рішення – від формального, до, наприклад, зеленого тарифу, адже голова НКРЕКП пан Вовк Дмитрий не може зібрати кворум з 4 осіб, які залишилися.

Комісіонер Циганенко, який має йти в ротацію у наступну п’ятницю, раптово захворів і вже тиждень не з’являється на роботі. До речи, він раніше працював на Григоришина, і є багато питань, чи має олігарх на нього вплив зараз і чому саме він, незважаючи на шалені прохання інвесторів вийти з «лікарняного» і проголосувати, цього не робить.

Зависло затвердження тарифів для українських компанії, затвердження зеленого тарифу для канадців, шведів, ЄБРР.

130 МВт потужностей. 140 млн євро іноземних інвестицій!!!

Затягування процесу призводить до великих проблем і я дуже прошу вас захистити бізнес, вплинути на президента, який має призначити двох представників в номінаційну комісію, яка має оновити склад регулятора.

Верховна Рада це зробила, уряд це зробив, президент же це не зробив і він зробив заручником всю енергетичну сферу і всю країну, яка взимку буде без регулятора.

Також у мене є запитання до шановного віце-прем’єр-міністра, пана Зубка: питання пов’язане з енергоефективністю. Відомо, що уряд виділив лише 800 млн грн на енергоефективність цього року і 600 минулого року. Хоча у бюджетній резолюції на 2018 рік Мінрегіон передбачав 1,8 млрд грн (і планував по 3 млрд грн на 2019 та 2020 рр.). Водночас на субсидії – 60 млрд грн.

Зараз в Україні є рух «1% ВВП на енергоефективність», який закликає уряд збільшити підтримку енергоефективності до 1% з бюджетів усіх рівнів для того, щоб підвищити рівень комфорту помешкань для людей, щоб збільшити темп розвитку економіки, щоб створити нові робочі місця, тому що інвестиції в енергоефективність дають великий мультиплікативний ефект, щоб люди отримали знижені платіжки.

Зараз у Бонні проходить кліматичний саміт ООН. Я там був на початку тижня і можу із впевненістю сказати, що зелений розвиток, підтримка енергоефективності й зелених технологій є в усьому світі.

В Україні має бути розвиток електромобілів. Ми подали відповідні законопроекти, у нас в державі великі поклади літію, ми можемо  всю Європу забезпечити акумуляторними батареями.

Ми повинні розвивати зелений сектор економіки, але при непрацюючому регуляторі, при бюрократії і корупції всі наші старання марні. І жодні законопроекті про підвищення в рейтингу Doing business не потрібні, коли одна людина, поставлена олігархом, та бездіяльність Президента України може заблокувати долю мільйонних іноземних інвестицій.

Посилання на Указ Президента

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 17 листопада 2017р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова