Під час Години запитань до уряду фракції «Батьківщина» дивом випало цілих дві хвилини і я запропонував прем’єру Володимиру Гройсману особисто звернутися до президента з метою вплинути на ситуацію з енергетичним регулятором, ротацію якого блокує Петро Порошенко.
Співпадіння чи ні, але спрацювало!
Через годину президент випускає свій указ і ротація розблокована, хоча про «незалежність» запропонованих кандидатів писатимемо у подальшому.
Не розумію, навіщо президентові було тягнути до останнього, коли Рада та уряд понад місяць тому призначили власних кандидатів у номінаційну комісію?
Однак доля 140 млн євро іноземних інвестицій і 140 мВт зелених потужностей, які вже побудовані в Україні, і не можуть отримати зелений тариф через зрив кворуму на комісії, як мінімум, до весни заблокована.
Деталі нижче з мого виступу в Раді.
Запитання до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана: Як ваш уряд та українська енергетика планує пережити зиму, якщо енергетичний регулятор НКРЕКП де-факто через тиждень втратить свої повноваження?
Дуже багато компаній не зможуть отримати будь-яке рішення – від формального, до, наприклад, зеленого тарифу, адже голова НКРЕКП пан Вовк Дмитрий не може зібрати кворум з 4 осіб, які залишилися.
Комісіонер Циганенко, який має йти в ротацію у наступну п’ятницю, раптово захворів і вже тиждень не з’являється на роботі. До речи, він раніше працював на Григоришина, і є багато питань, чи має олігарх на нього вплив зараз і чому саме він, незважаючи на шалені прохання інвесторів вийти з «лікарняного» і проголосувати, цього не робить.
Зависло затвердження тарифів для українських компанії, затвердження зеленого тарифу для канадців, шведів, ЄБРР.
130 МВт потужностей. 140 млн євро іноземних інвестицій!!!
Затягування процесу призводить до великих проблем і я дуже прошу вас захистити бізнес, вплинути на президента, який має призначити двох представників в номінаційну комісію, яка має оновити склад регулятора.
Верховна Рада це зробила, уряд це зробив, президент же це не зробив і він зробив заручником всю енергетичну сферу і всю країну, яка взимку буде без регулятора.
Також у мене є запитання до шановного віце-прем’єр-міністра, пана Зубка: питання пов’язане з енергоефективністю. Відомо, що уряд виділив лише 800 млн грн на енергоефективність цього року і 600 минулого року. Хоча у бюджетній резолюції на 2018 рік Мінрегіон передбачав 1,8 млрд грн (і планував по 3 млрд грн на 2019 та 2020 рр.). Водночас на субсидії – 60 млрд грн.
Зараз в Україні є рух «1% ВВП на енергоефективність», який закликає уряд збільшити підтримку енергоефективності до 1% з бюджетів усіх рівнів для того, щоб підвищити рівень комфорту помешкань для людей, щоб збільшити темп розвитку економіки, щоб створити нові робочі місця, тому що інвестиції в енергоефективність дають великий мультиплікативний ефект, щоб люди отримали знижені платіжки.
Зараз у Бонні проходить кліматичний саміт ООН. Я там був на початку тижня і можу із впевненістю сказати, що зелений розвиток, підтримка енергоефективності й зелених технологій є в усьому світі.
В Україні має бути розвиток електромобілів. Ми подали відповідні законопроекти, у нас в державі великі поклади літію, ми можемо всю Європу забезпечити акумуляторними батареями.
Ми повинні розвивати зелений сектор економіки, але при непрацюючому регуляторі, при бюрократії і корупції всі наші старання марні. І жодні законопроекті про підвищення в рейтингу Doing business не потрібні, коли одна людина, поставлена олігархом, та бездіяльність Президента України може заблокувати долю мільйонних іноземних інвестицій.
Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 17 листопада 2017р.