Олександр Трохимець: Хто компенсує киянам збитки за зловживання «Нафтогазу»?

Якось непомітно пройшла чергова «перемога» на газовому «ринку» України.

Нагадаємо, що знахабнілий «Нафтогаз України» відмовився укладати угоду на постачання природного газу з КП «Київтеплоенерго», вимагаючи, аби останнє взяло на себе борги попереднього оператора теплових мереж столиці Київенерго.

Залишимо поки поза дужками різне трактування сторонами ст. Закону України «Про теплопостачання», а поговоримо про збитки, які вже поніс бюджет столиці внаслідок зловживань монопольним становищем НАК «Нафтогаз».

Ще 15 червня цього року КП «Київтеплоенерго» звернулося до Господарського суду м. Києва з позовом, в якому просили суд визнати договори на постачання природного газу з ПАТ «НАК «Нафтогаз» укладеними. Насамперед дивує халатність Київської міської державної адміністрації – КМДА, які прокинулись за 2 тижні повернення їм столичних ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, яким якраз цей газ і потрібен був. Хоча про повернення теплового енергогосподарства у відання КМДА було відомо принаймні рік.

Така недолугість поставила киян у патове становище: або опинитися перед загрозою ймовірних техногенних катастроф (оскільки ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 просто взяти і вимкнути неможливо), або ж купувати газ на «вільному ринку». Відсутність гарячої води у киян – то лише невеличкий побічний ефект величезної гри.

І от, згідно заяви першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва, газ для Києва був закуплений у компанії «Укрнафтобуріння» по 10 200 грн за тис куб. м з ПДВ. Натомість, вартість газу для виробників тепла для населення, який «Нафтогаз» продає за пільговою ціною на умовах, встановлених урядом, становить 5930 грн за тис. куб. м з ПДВ, а для комерційних споживачів за умови передоплати – 10 130 грн за тис. куб. м з ПДВ. Загалом було закуплено 18 млрд кубометрів. Тобто вже ПЕРЕПЛАЧЕНО (навіть з урахуванням необґрунтованої формули #ДюссельдорфПлюс) майже 77 млн гривень приватній компанії. І це тільки початок.

У зв’язку з чим виникає низка питань:

  1. Чому Володимир Гройсман не поклав сумнозвісні «спеціальні обов’язки» на усіх суб’єктів «ринку» природного газу?
  2. Чому досі Кличко – мер не позивається до суду про відшкодування вищевказаних 77 млн гривень?
  3. Чому НАБУ досі не відкрило справу за фактом нанесення збитків у особливо великих розмірах столичному бюджету?

Натомість чуємо, що «НАК «Нафтогаз України» вітає рішення Київської міської державної адміністрації (КМДА) розпочати переговори про мирову угоду, засновану на тих самих умовах, які компанія пропонувала ще на початку літа. Зокрема, мова йде про прийняття КП «Київтеплоенерго» заборгованості ПАТ «Київенерго» перед «Нафтогазом». Тобто столична мерія таки погодилась взяти на себе всі борги, накопичені попереднім оператором теплового господарства Києва?

Це зовсім не корелюється із заявами столичного голови, який сказав, що «мешканці столиці наразі залишаються заручниками позиції НАК «Нафтогаз України». «Нафтогаз» продовжує вимагати з Києва сплати штрафних санкцій приватної компанії. Це понад 1 млрд 200 млн гривень. Я не можу собі дозволити подарувати комусь, до прикладу, 10 нових дитсадків або 150 кілометрів доріг».

Якщо у команді Кличко-мер немає юристів, здатних протистояти монополісту НАК «Нафтогаз», ми  залюбки допоможе киянам, представивши інтереси КМДА у суді проти «Нафтогазу». Ми навіть 1% премій просити не будемо…

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook, 13 серпня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова