Олександр Трохимець: Про захист дітей-сиріт у суді

Сьогодні відбулась історична подія. Дніпропетровський окружний адміністративний суд провів перше засідання у справі дитини-сироти Станислава Бугайчука проти Дніпровської міської ради щодо забезпечення його соціальним житлом.

Історичність даної події полягає у тому, що вперше судом саме адміністративної юрисдикції розглядається справа, предметом якої є виконання державою свого соціального зобов’язання перед дитиною-сиротою в частині забезпечення соціальним житлом. Тобто адміністративний суд, виключно до компетенції якого входить судити органи державної влади, може зобов’язати Дніпровську міську раду виконати своє зобов’язання.

А це вже прецедент. Доволі тривожний для органів державної влади місцевого самоврядування. Оскільки з’являться правові наслідки, за які треба буде відповідати. Персонально.

Порадувало, що суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Володимир Горбалінський з розумінням та цікавістю віднісся до справи. Ще б пак – він може увійти в історію, як перший суддя, що виніс рішення у такій справі!

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook, 27 липня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова