Олександр Трохимець: Про політичний маразм і політичну гіперактивність

Не секрет, що професійний рівень українських політиків, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Якість їхньої роботи низька. Результату, у кращому випадку, немає. А в гіршому – їх діяльність шкодить.

Непродуктивних політиків сьогодні можна поділити на дві групи: політичні маразматики та політичні гіперактивісти.

Перші нічого не роблять. Вони просто обралися у депутати або були призначені на якусь посаду. Вони або займаються своїми справами, які жодного відношення до їх посадових обов’язків не мають, або ж просто не займаються нічим, живучи на ренту.

Другі більш небезпечні. Це гіперактивісти. Перефразовуючи медичний термін «гіперактивність», можна дати визначення «політичної гіперактивності». Отже, політична гіперактивність – це стан, за якого політична активність політика перевищує норму, є неадекватною та непродуктивною.

Виражається вона у ініціюванні та участі у безглуздих акціях і подіях (круглі столи, зустрічі з людьми з обіцянками їм «золотих гір», безкінечні ток-шоу та телеефіри, епізодичні акти громадської непокори – марші тощо), продукуванні юридично безграмотних проектів нормативно-правових актів (законопроекти, укази, розпорядження тощо), які нічого спільного з врегулюванням правовідносин (основна і єдина функція такого роду документів), немає.

До того ж політики другої групи агресивні, вважають себе найрозумнішими, найдосвідченішими та найефективнішими. А впроваджувати їх збочене уявлення правовідносин у різних сферах життя їм заважає «злочинна влада», «неконструктивна популістична опозиція», «гнила політична система» та інші прояви всесвітньої змови.

Негативним наслідком явищ політичного маразму та політичної гіперактивності є те, що вони всюди. Нормальні професіонали не можуть з такими працювати. І від’їжджають за кордон, або ж опускають руки, не бажаючи витрачати своє життя.

І в результаті ми маємо країну, де це політичне лайно перетікає з вигрібної ями в бочку асенізатора, а потім – назад. І так рік за роком по колу…

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook,  7 вересня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова