Як відомо в Україні існує дві доволі сумнівні формули ціноутворення на енергоресурси.
Перша – це добре розкручена в інформаційному полі формула «Роттердам+», за якою розраховується ціна на енергетичне вугілля. Друга – це формула встановлення ціни на газ, що видобувається в Україні #ДюссельдорфПлюс.
За обома схемами Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальні провадження. Але розслідування ведуться не з однаковою активністю.
Якщо проаналізувати інформаційну активність директора НАБУ Артема Ситника в цих питаннях, то виникає враження, що слідство по «Роттердам+» його неабияк хвилює, а от «Дюссельдорф+» – не дуже й то цікавить.
Щодо «Роттердам+» Артем Ситник зробив цілу низку заяв. Він заявляв і про неабиякий тиск на нього та НАБУ через дане кримінальне провадження, і про низку міжнародних запитів тощо. Керівник незалежного правоохоронного органу навіть встиг назвати формулу «Роттердам+» незаконною! Що дивно чути від фахового юриста та правоохоронця з огляду на провал у суді «активіста-експерта» Андрія Геруса у справі 826/13858/16, де суд не визнав таке ціноутворення незаконним.
Звичайно, мені теж дуже не подобається, що ми сплачуємо за електроенергію завищену ціну! Але ж принцип верховенства права та презумпції невинуватості ніхто в Україні ще не скасовував. Хоча складається враження, що для пана Ситника базові правові норми нижчі за політичну доцільність та підігравання псевдоактивістам та псевдоправозахисникам.
Щодо активності НАБУ та його керівника у розслідуванні ціни на газ за формулою «Дюссельдорф+» – то тут активність значно нижча. Крім інформації про відкриття кримінального провадження в інформаційному просторі немає жодної згадки.
Невже НАБУ покриває газову корупцію?
Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП, Facebook, 18 травня 2018р.