Українська енергетика потребує п’яти важливих кроків, які власне передбачає запропонований Юлією Тимошенко Новий економічний курс.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин у прямому ефірі телеканалу ZIK.
Він звернув увагу на те, що в Новому курсі є чітке бачення, як Україні зменшити енергетичну залежність та розвивати інноваційні технології.
«По-перше, демонополізація або деолігархізація: ринки запрацюють, коли монополії будуть ліквідовані, а державні інституції та компанії звільнять від впливу корумпованих чиновників та олігархів», – пояснив політик.
По-друге, децентралізація: «Енергія має споживатися там, де вона вироблена. Треба стимулювати створення нового класу «просьюмерів» – споживачів енергії, що виробляють електрику; створювати енергетичні кооперативи, нові «зелені» робочі місця», – вважає депутат.
По-третє, на думку Олексія Рябчина, українській енергетиці потрібен декаплінг.
«Це коли економіка зростає, а споживання природних ресурсів і шкода екології – зменшується, за рахунок впровадження інноваційних технологій», – зазначив він.
Окрім того, декарбонізація, яка передбачає розвиток енергозбереження, відмову від викопного палива.
П’ята річ, за словами депутата від «Батьківщини», – це діджиталізація: «Розвиток «розумних» електромереж, накопичувачів energy storage та іншої сучасної інфраструктури енергетичних ринків».
Олексій Рябчин також зауважив, що Юлія Тимошенко як кандидат у президенти, презентуючи Новий економічний курс, дала своїм виборцям відповіді на більшість запитань у відповідному документі: «Я хочу, щоб кожен кандидат на посаду президента дав відповідь на запитання у галузі енергетики: яким чином він здійснюватиме «зелену» трансформацію, скільки на це буде виділено коштів, що нам робити з атомними станціями, з нашою вугільною генерацією, як буде зміцнена наша енергобезпека».