Країні потрібні реальні дії, а не імітація реформ, – Сергій Євтушок

Впровадження реформ в країні потрібно робити комплексно та повноцінно. Робота, яку лише імітує нинішня влада, веде країну в прірву.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

«Розпочаті та заплановані реформи необхідно проводити комплексно та повноцінно. І найголовніше – доводити їх до логічного завершення. Сьогодні ми спостерігаємо лише імітацію реформ, яких так гостро потребує Україна та вимагає народ. І якщо нинішня влада не дає країні йти вперед, то її необхідно змінювати: ми маємо провести позачергові вибори», – вважає парламентар.

Він зазначив, що на сьогодні відбувається імітація реформ владою, яка серед іншого, зводить нанівець усі ті кроки до змін, які вже зробила Україна. Зокрема, це стосується створення Національної поліції.

«Ми бачили гарний початок реформи Нацполіції, але її продовження, на жаль, немає. Українці чекали змін у всіх ланках правоохоронних органів, натомість, в країні лише зріс рівень злочинності. В той час, коли величезна кількість людей дозволяє собі нехтувати законом, коли Україна знаходиться в стані гібридної війни, нам потрібна фахова робота правоохоронців на всіх рівнях – від патрулювання вулиць до розкриття найгучніших злочинів», – зазначив народний депутат.

Євтушок також звернув увагу на важливість якісної судової реформи в Україні.

«Проведений конкурс до Верховного Суду, особливо що стосується Громадської ради доброчесності (ГРД), до якої входять фахівці, яким можна довіряти, справді вселяє надію на зміни в судовій системі нашої держави. Але й тут «стара система» дає про себе знати. Громадський рух «Чесно» та низка інших громадських організацій разом з ГРД вже заявили, що, попри їхні офіційні попередження, ВККС включила до списків переможців конкурсу 25% недоброчесних суддів», – заявив представник фракції «Батьківщина».

Політик додав: «І це лише одна складова великої системи, а нам необхідний комплексний підхід – як у Верховному Суді, так і в судових інстанціях першої ланки. Більше того, ми вимагаємо ухвалення закону щодо створення Антикорупційного суду, який за матеріалами досудового слідства буде ухвалювати справедливі рішення».

Сергій Євтушок зазначив, що саме відсутність спеціалізованого антикорупційного суду є причиною того, що корупційні справи не мають свого логічного завершення і жоден високопосадовець в Україні досі не відбув покарання.

«В Україні було створено низку антикорупційних органів, які реально намагаються боротись з корупцією – відкривають гучні провадження і передають їх до суду. А судова реформа, на жаль, так і не відбулась, що досі дозволяє корумпованим чиновникам купувати рішення та уникати відповідальності. Саме Антикорупційний суд зможе дати логічне завершення цих процесів та нарешті зруйнувати корупцію, що нищить нашу державу», – вважає народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова