Іван Крулько: Треба захистити людей від тарифного свавілля

Якщо Окружний адміністративний суд м. Києва у режимі «письмового провадження» у справі Юлії Тимошенко проти уряду діятиме за законом і ухвалить справедливе рішення, за два тижні «драконівські» тарифи на газ будуть відмінені.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», член бюджетного комітету Верховної ради України Іван Крулько у прямому ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Батьківщина» вважає, що ціна на газ для населення є не лише необґрунтованою, а ще й неринковою і незаконною. Адже Кабмін не мав права встановлювати тарифи на газ для населення. Це не його функція, а функція регулятора. Лише зважаючи на це суд має повернути ціну на газ, яка діяла до червня», – пояснив він.

За прогнозами політика, через підвищення тарифів цього опалювального сезону «комунальні борги лише наростатимуть, і як наслідок, матимемо кризу неплатежів». Він наголосив, що аби захистити людей від масової конфіскації житла за комунальні борги, «Батьківщина» ще на початку вересня зареєструвала законопроект №5059. Але документ, який передбачає заборону конфіскації, досі не розглянуто в парламенті.

«Влада каже, що не збирається конфісковувати житло за комунальні борги. Якщо це так, чому тоді не голосують законопроект №5059, що передбачає заборону конфіскації?» – обурено зауважив Іван Крулько.

На його переконання, замість наведення ладу в тарифній сфері уряд вигадав «ноу-хау» у вигляді розстрочки платежу на 12 місяців і пропагує політику тотального субсидування. Така позиція призведе до ще більшого збідніння населення, зауважив політик.

«В Україні субсидування, як і в усьому світі, має бути  виключною мірою для невеличкої кількості споживачів, найбільш незахищених. Люди мають отримувати достойну зарплату, а не ходити з простягненою рукою як жебраки і просити субсидію. Держава субсидіями перетворює мільйони українців на утриманців, чим провокує ще більшу бідність і масовий виїзд кваліфікованої молоді за кордон», –  резюмував Іван Крулько.

Нагадаємо, у справі за позовом Юлії Тимошенко проти Кабінету Міністрів щодо скасування постанови № 315 про встановлення єдиної ціни на газ Окружний адміністративний суд Києва перейшов у режим письмового провадження. Водночас лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко висловила переконання, що скасувати незаконну постанову уряду можна або через суд, або рішенням Президента України.

«Такий геноцид, який сьогодні влаштували людям, просто недопустимий. І особливо принизливо виглядає розстрочка, яку надає Гройсман, необґрунтовано підвищуючи тарифи до небес. Ми в суді боремося за зниження тарифів. І у нас залишається мінімальна надія, що у суддів прокинеться совість, і вони ухвалять законне рішення», –  переконана Голова партії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова