Іван Крулько: Найбільшими інвесторами в економіку України є заробітчани та діаспора

Для того, щоб інвестиції пішли в Україну, треба створити справедливий суд, перетворити митницю та податкову у сервісні служби, побороти корупцію та спростити умови для ведення бізнесу.

На цьому наголосив  народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, голова міжфракційного  об’єднання «Світове українство» під час бізнес-форуму української діаспори у Торгово-промисловій палаті України, керуючись даними минулорічного  опитування Європейської бізнес-асоціації.

За його прогнозами, геополітична ситуація, безвіз та зона вільної торгівлі з ЄС мають сприяти залученню інвестицій  в нашу країну, навіть попри російську агресію. Але інвестори спочатку «тестуватимуть» українську економіку, щоб розуміти, як тут працювати, переконаний парламентар.

«І від того, чи вдасться владі виправити всі недоліки, залежатиме, чи зможе Україна найближчим часом реалізувати свій колосальний інвестиційний потенціал у сільському господарстві, енергетиці, ІТ-секторі тощо. Якщо держава зможе захистити інвестора, взяти його за руку і провести по всіх органах, дати можливості для розвитку, у нас є майбутнє. Якщо ж  ні – відтік інвестицій з реального сектору економіки продовжиться. І це буде сигнал для інших, що в цю країну не можна інвестувати», – сказав він.

Іван Крулько подякував усім присутнім представникам діаспори, що з’їхались з усього світу на бізнес-форум у Київ за те, що вони вірять в Україну, докладають усіх зусиль, аби про нашу державу знали у світі та інвестували у неї.

«Якщо подивитись на структуру прямих іноземних інвестицій, то найбільшим інвестором в українську економіку є не міжнародні транснаціональні групи, а українські заробітчани та діаспора. Вони інвестували в Україну у 2016 році через банки, платіжні системи і неформальні канали 5,4 млрд дол. США, або 5,8% ВВП. Тоді як іноземні інвестори вклали в нашу економіку 4,4 млрд дол.», – зауважив політик.

Парламентар уточнив, що це більше, ніж у 2015 році, коли було 3,7 млрд дол., але якщо подивитись структуру інвестицій, то основна їх частина – це конвертовані в капітал субкредити материнських структур іноземних банків, що не є прямими інвестиціями в економіку.

Натомість у промисловість було залучено лише 475 млн доларів іноземних інвестицій і ще 524 млн дол. надійшло у підприємства оптової та роздрібної торгівлі: «Більше того, за 2016 рік іноземні інвестори вивели з України через дивіденди понад 700 млн дол.».

Водночас Іван Крулько критично оцінює дії влади для формування інвестиційного клімату.

«Це ж не російська агресія зумовлює рівень корупції, чи відсутність  перетворень у податковій та митній службах, чи створення справедливого та чесного суду?» – іронічно зауважив він.

Політик нагадав, що наразі  планується зняття з реєстрації законопроекту «Про антикорупційний суд», співавтором якого він є і прийняття якого вимагають усі міжнародні партнери, бо, мовляв, не депутати повинні такі закони подавати, а президент.

«Нам треба, щоб нарешті запрацював принаймні один  суд,  який притягатиме до відповідальності корупціонерів і через який не можна буде відкупитись та втекти», – наголосив Іван Крулько.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова