Іван Крулько: КВУ «здає» аналізи

Останнім часом «аналітика» від Комітету виборців України (КВУ), що раніше зарекомендував себе чесним і об’єктивним моніторингом виборів в Україні, почала скочуватись до рівня «чєго ізволітє». Прикро, що колись поважна незалежна громадська інституція стала перетворюватись у маніпулятивну кишенькову контору з обслуговування і відбілювання провладних політичних сил і «очорнення» та дискредитації «Батьківщини» та її лідера Юлії Тимошенко.

Поясню, чому так вважаю.

«Аналіз» N1.

Спочатку КВУ вдався до маніпуляції під час останніх місцевих виборів у 47 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ), що відбувались 30 квітня в 19 областях. Замість аналізу даних по всім 47 ОТГ комітет вдався до «аналізу» лише 9 міських. І тим самим видав бажане за дійсне. Адже там голосування проходило за списками і партія влади разом з «сателітами» набрали більше.

Що показав «аналіз» КВУ

ef1af-142480401466249 (1)

Натомість комітет чомусь забув про 38 (!) сільських ОТГ, де вибори проходили за мажоритарною системою і де результати були діаметрально протилежні і, які, власне, «зробили погоду» на цих виборах.

Більше того, цей сумнівний «аналіз» від КВУ був масово розтиражований ЗМІ. Адже по суті містив сенсаційну інформацію. За ним перемогли кишенькові дрібні партії і провладна БПП, а «Батьківщина» опинилась аж на сьомому місці і нібито взагалі «пролетіла» на цих виборах. У всякому разі так інформація подавалась у заголовках мас-медіа і на цьому робився акцент. Тоді як всі виборчі рейтинги говорили про зворотнє.

Більше того, виходило, що сама «Батьківщина», яка оприлюднювала свою внутрішню аналітику, за даними спостерігачів та членів виборчих комісій, яка згодом зійшлась з даними ЦВК, м’яко кажучи, надала неточну інформацію. І це ставило її в невигідне становище.

Вся ця «мишача метушня» тривала більше тижня, поки ЦВК не оприлюднила офіційний підрахунок голосів. З нього стало зрозуміло, кому довіряє народ, а хто «махлює» і видає бажане за дійсне. За результатами виборів в 47 ОТГ, «Батьківщина» здобула беззаперечне перше місце за кількістю обраних депутатів.

А ось, що показав підрахунок ЦВК

2023e-000 (1)

«Аналіз» N2.

Наразі ж КВУ знову намагається застосувати свою брудну маніпулятивну технологію. Тепер уже по відношенню до лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, чия довіра у суспільстві очевидно не дає комусь спокійно спати.

Мало того, що проти Юлії Тимошенко наразі ведеться брудна інформаційна кампанія з її дискредитації та недопущення до другого туру президентських перегонів, як кандидата, який однозначно перемагає. Так ще й днями КВУ розповсюдив дивний і знову маніпулятивний рейтинг. Тепер уже ефективності голів фракцій парламенту.

За ним, керівники провладних фракцій «звичайно ж опинились серед найбільш «ефективних». А Юлія Тимошенко – серед аутсайдерів.

Але в цій історії та «аналізі» від КВУ є кілька цікавих «але». Всі не перелічуватиму, озвучу лише найбільш яскраві.

Свіжі «аналізи» показують, що «лідер БПП Герасимов ініціював 12 законопроектів, 2 з яких стали законами».

Насправді ж ці 2 закони, як згодом з’ясувалось, є постановами ВРУ та ще й колективного авторства депутатів усіх фракцій.

Натомість Юлія Тимошенко, за «аналізом» від КВУ, ініціювала 5 законопроектів (жоден з яких не став чинним) та не подала жодної правки до законопроектів. І це відверта неправда!

Адже лише до нещодавно прийнятого на догоду олігархам закону «Про ринок електричної енергії», Юлія Тимошенко подала понад 250 поправок. Не кажучи вже про правки до інших законопроектів, що легко перевірити на сайті ВРУ.

Те ж стосується й законопроектів, автором та співавтором яких є Юлія Тимошенко. На жаль, більшість із них «штучно» не вносять до порядку денного Верховної Ради і лідер «Батьківщини»” наголошує на цьому на кожній Погоджувальній раді, в безлічі заяв та інтерв’ю. Адже по суті їх прийняття мало б розв’язати чимало гострих соціальних та економічних проблем.

За всієї поваги до громадянського сектору, формування якого у нас відбувалося дуже непросто, маніпуляції, до яких деякі вдаються, формують зневіру і дискредитують усі попередні досягнення. Ця тенденція мене персонально дуже непокоїть.

Бо вийде, як у повчальній гуцульській байці, коли вівчар у трембіту два рази кликав на допомогу, мовляв, напали вовки на отару. І двічі все село збігалося, та ніяких вовків не було. Але втретє, коли реально зграя вовків напала на отару, ніхто на заклик вівчаря не зреагував.

Щоб часом так і з виборами не трапилося, коли на заклики КВУ про фальсифікації не буде жодної реакції, бо попередні «аналізи» показали, що пацієнт без шансів.

 Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», «УП. Блоги», 11 червня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова