Іван Крулько: Ідея електронного декларування повністю провалена

Перевірки Національного агентства з питань запобігання корупції мають відбуватись автоматично, а не так, як зараз – у ручному режимі та вибірково.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі  «NewsOne».

За словами парламентаря, на жаль, НАЗК не виправдало очікувань українців щодо  боротьби з корупцією: «Робота НАЗК за рік незадовільна, а саме агентство працює не професійно і потребує кадрового оновлення».

Він пояснив таку критичну оцінку кількома причинами.

«По-перше, через те, що подання електронних декларацій перетворилось у якийсь серіал «Санта-Барбара»,  коли чиновники, депутати та їхні помічники сиділи ночами, аби подати декларації, а система не давала цього зробити. По-друге, через те, що НАЗК провалило ідею електронного декларування. Агентство зібрало всі декларації і почало відправляти «голубиною поштою» запити у всі реєстри. До того ж вибірково: цього перевіряємо, а цього – ні.  Тоді як мета електронної декларації полягала якраз у тому, щоб система могла автоматично зіставити інформацію у декларації за всіма реєстрами  і за кілька годин видати зелені та червоні маркери, де чисто, а де необхідно перевірити і реагувати НАЗК», – розповів народний депутат від «Батьківщини».

На його думку, ручне управління перевірок призводить до того, що агенство починає займатись політичними репресіями.

Він нагадав, що НАЗК першою почав перевіряти  «Батьківщину», яка представлена найменшою фракцією у парламенті,  але є опозиційною політичною силою і має розгалужену систему по всій Україні.

Іван Крулько припустив, що восени Верховній Раді доведеться робити зміни до законодавства, щоб кадрово посилити Національне агентство з протидії корупції.

Окрім того, ще одним питанням порядку денного парламенту буде законопроект щодо створення вищого антикорупційного суду, який передбачений законом «Про судоустрій і статус суддів», прийняття якого наразі блокується Адміністрацією Президента.

«Бо може розслідуватись сотні і тисячі справ, але якщо вони всі осідають в районних судах, це марна робота», – резюмував політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова