Іван Крулько: Голодомор має набагато більше значення для розуміння сьогодення

Москва заперечує Голодомор, організований Сталіним 85 років тому, так само, як і своє військове вторгнення в Україну сьогодні.

У 1932-1933 роках радянська влада влаштувала справжній Голодомор-геноцид для українського народу. І нарешті зараз, через 85 років, цей факт починають визнавати на офіційному рівні та говорити про нього у світових парламентах.

Сьогодні на рівні законодавчих актів визнали Голодомор геноцидом лише 14 країн світу. Це Канада, Австралія, Грузія, Польща, Португалія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Мексика, Колумбія, Еквадор, Парагвай, Перу. Ще 8 країн, зокрема США, – на регіональному.

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів, який відзначають кожну четверту суботу листопада і який цьогоріч припадає на 25 листопада, Голодомор 1932-1933 років визнав геноцидом українського народу ще один американський штат – Вісконсін, приєднавшись до Вашингтону, Орегону, Іллінойсу, Пенсільванії, Нью-Джерсі та Нью-Йорка. Більше того, цьогоріч Конгрес США нарешті представив проект резолюції про визнання Голодомору геноцидом.

Відповідні заяви завдяки роботі нашої діаспори та дипломатів озвучені й у Палаті представників та Сенаті Австралії, у парламентах штатів Вікторія (Мельбурн), Новий Південний Вельс (Сідней) та Південна Австралія (Аделаїда) тощо.

Та як і раніше, подальшому визнанню Голодомору-геноцидом активно протистоїть РФ, яка є правонаступницею СРСР. Та сьогодні ми маємо тисячі розсекречених документів і тисячі тих, які ще належить розсекретити, а також свідчення тисяч родин, які постраждали унаслідок штучного голоду у 1932-1933 років. І є велика ймовірність, що процес відновлення історичної справедливості та підтримки України у світі просуватиме активніше після підтримки відповідної резолюції Штатами.

Як слушно зауважила докторантка Кембриджу Дарія Матінглі, яка досліджувала цю проблематику, «голодомор має набагато більше значення для розуміння сьогодення – того, що відбувається в Україні сьогодні. Адже наслідки відчуваються через покоління… Та наразі про цю трагедію знають переважно в академічних колах, а не пересічний громадянин на Заході».

Саме тому важливо, аби кожен з нас, будучи за кордоном розповідав правду про ті події та злочини радянської влади заради імперських амбіцій та проводив паралелі з сьогоднішніми подіями, окупацією Криму та Донбасу РФ, політикою фізичного, економічного та гуманітарного знищення України уже путінської Росії, яка вдається до різних методів гібридної війни…

Говори правду – не мовчи! Від цього Україна лише виграє!

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 24 листопада 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова