Мета запровадження владою е-декларування полягає не в тому, щоб зробити прозорою діяльність громадського сектору, – влада хоче помститись активістам за їхню антикорупційну діяльність і згорнути боротьбу із корупцією.
Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на «Громадському радіо».
«Я спілкуюсь із багатьма громадськими активістами і сам є виходцем із громадського сектору. Так от, активісти не бояться складати електронні декларації. Вони готові це робити. Але вони розуміють, що у нас немає справедливої системи правосуддя та чесних правоохоронних органів, які ухвалюють чесні рішення щодо тих, хто справді бореться із корупцією в Українській державі. Тому вся ця історія з е-декларуванням буде використана проти них, щоб зупинити їхню антикорупційну діяльність, залякати, розправитись із ними і дати реальні строки», – зауважив народний депутат.
На думку парламентарія, великою проблемою є й те, що під е-декларування підпадають члени наглядових рад громадських організацій, серед яких чимало відомих іноземців.
«Якщо слідувати закону, то до 1 квітня е-декларацію в Україні мають подати сенатор США Джон Маккейн, який є керівником фонду IRI, або Мадлен Олбрайт, колишній держсекретар США, та ще багато інших відомих політиків та експертів, які навіть не мають українського ідентифікаційного коду. Вони навіть не розуміють, чому мають декларувати свої статки в Україні, якщо вони тут не живуть і не утримуються за рахунок українського бюджету та з коштів українських платників податків. Вони просто можуть вийти звідси і припинить нам допомагати, якщо ми нічого не змінимо», – спрогнозував політик.
Іван Крулько нагадав, що е-декларування було започатковано в Україні для тих, хто утримується за рахунок держбюджету, тобто платників податків.
Заступник Голови партії «Батьківщина» переконаний, що якби влада хотіла, то вже давно б виправила цю історію з е-декларуванням і виконала обіцянки, які робила перед усім цивілізованим світом.
«Щойно президент підписав цей абсурд, який дуже нагадує «путінський» закон про «іноземних агентів», «Батьківщина» подала законопроект №6271, який скасовував е-декларування з громадських активістів. Це єдиний законопроект, який підтримала Венеціанська комісія. Але його голосування тиждень тому було провалено більшістю», – розповів парламентарій.
За словами Івана Крулька, альтернативний законопроект БПП не вирішує проблеми, а лише на три місяці «відтягує» здачу е-декларацій. Тоді як «Батьківщина» у своєму документі виступає за її термінове вирішення.
Народний депутат переконаний, що зважаючи на те, що, окрім «Батьківщини» і «Самопомочі», більше ніхто не погодився скликати позачергове пленарне засідання ВРУ, виправити ситуацію можна буде тільки у вівторок, 3 квітня, коли закон почне вже діяти.
«Для цього у вівторок парламенту треба підтримати законопроект №6271, який має позитивний висновок Венеційської комісії, а також новий проект закону №8209, який «Батьківщина» зареєструвала 29 березня щодо декриміналізації статті за неподання е-декларації громадськими активістами до 1 квітня», – зазначив народний депутат.