Іван Крулько: Бюджетний кодекс відбирає всі додаткові ресурси у місцевих бюджетів

«Батьківщина» вважає неприйнятним голосування за деякі законодавчі новели до Бюджетного кодексу та до проекту Державного бюджету на 2018 рік.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько у коментарі для «5 каналу».

За його словами, Бюджетним кодексом відбираються всі додаткові ресурси, які можуть з’явитись у місцевих бюджетів.

«Зокрема, на місцеві бюджети перекладаються пільги на житлово-комунальні послуги, які встановлює держава. Це додатково близько 7 млрд грн. А також фінансування профтехосвіти або навчальних закладів першого та другого рівнів акредитації. Це ще 6,3 млрд грн, які буде «вимито» з місцевих бюджетів», – уточнив він.

Натомість бюджетна допомога територіальним громадам, яку обіцяли збільшити, у кодексі залишається на минулорічному рівні, додав політик.

«Це і є обманом місцевих громад: їм обіцяли, що коли вони об’єднаються, отримуватимуть додаткові ресурси. Жодних додаткових ресурсів не буде та жодної підтримки місцевого самоврядування не буде», – критично  резюмував депутат «Батьківщини», додавши, що на підтримку громадам у бюджеті-2018 передбачено 1 млрд грн, як і торік, хоча її  треба було збільшити до 2,5 млрд грн.

На думку Івана Крулька, не все в порядку і в проекті закону про державний бюджет на 2018 рік.

Там зберігаються всі недолугості попередніх років, які стосуються пільгових категорій осіб, соціальних стандартів, тарифної політики: «Нічого, по суті, не змінюється. Хоча ми очікували, що бюджет буде трирічним і передбачатиме трирічне бюджетне планування».

Більше того, за даними парламентаря, уряд хоче перекласти свої повноваження з управлінням суверенним боргом на міністра фінансів.

«Мені здається, що одна фізособа не може нести відповідальність і впливати на суверенний держборг, вносити самовільно будь-які зміни у нього. Це має бути повноваженням виключно уряду, який є колективним органом і який ухвалює рішення у вигляді постанов», – наголосив він.

Заступник голови партії уточнив, що «Батьківщина» подала поправки до бюджету до 1 жовтня, як цього вимагає Бюджетний кодекс.

«Батьківщина» пропонує значно збільшити дохідну частину бюджету, зокрема ухваливши закон Юлії Тимошенко щодо деофшоризації. Йдеться про те, що олігархи, які  виводили кошти в офшори, мають їх  повернути в українську економіку і сплатити з них податки. Лише за рік це дасть додатково у бюджет 70 млрд грн для підвищення соціальних стандартів для населення», – повідомив політик.

Насамкінець Іван Крулько зауважив, що Верховна Рада прийняти не встигне ухвалити бюджет у відведені законом строки – до 1 грудня.

«Найімовірніше, бюджет буде ухвалений у 20 числах грудня», – спрогнозував парламентарій.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова