«Батьківщина» вимагає від Таїровської ТВК негайного виконання рішення суду щодо Хасана Хасаєва

«Батьківщина» вимагає від Таїровської ТВК негайного виконання рішення суду і реєстрації Хасана Хасаєва як кандидата на голову ОТГ, а також усього списку «Батьківщини» з 23 кандидатів у депутати у цій громаді для їх участі у місцевих виборах 24 грудня.

На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії Іван Крулько під час виступу у сесійній залі.

«24 грудня відбудуться чергові вибори в об’єднані територіальні громади. І ми вже бачимо, до чого готується влада, як застосовується адмінресурс, як не допускаються до виборів люди, а самі вибори перетворюють на суцільну фальсифікацію», – із сумом констатував парламентар.

Як приклад він навів випадок у Таїровській ОТГ Одеської області, де від «Батьківщини» на посаду голови йшов Хасан Хасаєв, який має найвищу довіру у своїй громаді, і де мають намір балотуватися 23 депутати.

За словами Крулька, щоб не допустити представників партії до виборів, а потім відібрати землю у цій громаді, влада вдалась до того, що позбавила громадянства Хасана Хасаєва, який 40 років проживає на території України.

«Мета одна: щоб він не зареєструвався і не зміг взяти участь у виборах, а також, щоб заразом зняти з реєстрації весь список від «Батьківщини» (23 депутати). І це рішення Міграційної служби було моментально виконане ТВК, яка контролюється владою. Це – вибори по-українськи, вибори у добу, яка називається «жити по-новому», яка називається «після Революції Гідності»!» – обурився Іван Крулько.

За словами депутата, 5 грудня під тиском людей із Таїровської громади, які прийшли підтримати Хасаєва і кандидатів від «Батьківщини», суд змушений був ухвалити рішення і зобов’язати ТВК негайно відновити їхню реєстрацію.

«Але на сьогодні це рішення не виконане. Тому «Батьківщина» вимагає негайної реєстрації Хасана Хасаєва і всього списку кандидатів від партії», – наголосив представник фракції.

Він також закликав владу перестати знущатись над українцями та почати виконувати закон.

«Наші правоохоронні органи мали б займатись не цирком, який був учора в сесійній залі, а реально захищати права людей, реєструвати кандидатів. А тих, хто ухвалює такі рішення в Міграційній службі, треба притягати до кримінальної відповідальності. Ми маємо навчитись проводити вибори силою закону, коли він діє і всі його виконують. Щоб в Україні панувало право і щоб ті люди, які мають найвищу довіру, могли перемагати», – підсумував Іван Крулько.

Нагадаємо, у вівторок, 5 грудня, Овідіопольський районний суд Одеської області визнав незаконними підстави ТВК для відмови в реєстрації кандидатом на посаду голови Таїровської ОТГ керівнику районної парторганізації «Батьківщини» Хасану Хасаєву та кандидатам у депутати до ради ОТГ від «Батьківщини».

Перед тим Таїровська ТВК відмовила в реєстрації кандидатом на посаду голови ОТГ, а також усім 23-м кандидатам у депутати до рад ОТГ від «Батьківщини». Рішення затвердили 30 листопада 13 членів комісії із 16-ти. Того ж дня «Батьківщина» звернулася до президента з вимогою припинити переслідувати Хасана Хасаєва.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова