Ірина Верігіна: Пропозиція Путіна щодо референдуму на Донбасі – це знущання над цивілізованим світом

Пропозиція Президента Росії Володимира Путіна провести референдум на окупованій частині Донбасу – це знущання над цивілізованим світом.

Про це заявила член політради партії «Батьківщина», голова Луганської обласної парторганізації Ірина Верігіна в інтерв’ю телеканалу «112.Україна».

Як повідомлялося, на двосторонньому саміті в Гельсінкі російський президент нібито запропонував американському колезі Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованій Росією частині Донбасу, щоб «допомогти вирішити військовий конфлікт в Східній Україні». Про це написало видання Bloomberg, посилаючись на деяких двох людей, які були присутні на зустрічі тет-а-тет лідерів Росії і США.

«4 роки люди живуть в окупації. 4 роки йде потужна інформаційна пропаганда на цій території. 4 роки ми разом з Європою, США боремося проти російської агресії. І подібні заяви щодо ймовірності референдуму, якщо вони насправді були, – це відверте знущання над всім цивілізованим світом», – наголосила Верігіна.

Вона також зауважила, що Путін на зустрічі з Трампом поводив себе зухвало, «як погрози звучала його заява про ймовірні наслідки вступу України до НАТО».

Ірина Верігіна пояснила, чому лідер країни – агресора говорив про на референдум власне на окупованій частині Донбасу: «Тому що там російська армія, там російські гроші, там ведеться потужна російська інформаційна політика, там російські підручники у школах. Тобто Путін повністю впливає на цю територію і мізки людей. І він знає, що там може сфальшувати референдум».

«Але ж під дулами автоматів такий референдум проводити не можна! Ми бачили вже так званий референдум у Криму, псевдореферендум на території Донбасу, яка зараз окупована російськими найманцями», – додала екс-голова Луганської облдержадміністрації.

За її словами, якщо заява Путіна таки буде підтверджена, треба, щоб максимально запрацювала українська дипломатія: «Тому що завдання української армії – це стримувати агресію, а завдання української дипломатії – тиснути на державу-агресора і відстоювати інтереси України у всьому світі».

Підсумовуючи, Ірина Верігіна наголосила, що для встановлення миру в Україні потрібно відмовлятися від неефективного Мінського процесу і переходити до Будапештського формату перемовин.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова