Ірина Верігіна: На Луганщині люди хочуть нормального життя у складі України

Знаєте, на мою думку, є чотири загрози, які наразі стоять перед Україною.

Це війна, корупція, боротьбу з якою влада лише імітує і тим самим псує імідж країни на міжнародній арені, низький рівень життя українців (так погано, як зараз, ми ще не жили) і трудова міграція.

Скажу декілька слів щодо міграції.

Сьогодні, на жаль, виїжджають талановиті люди, молодь. Ми зараз говоримо про дефіцит Пенсійного фонду. А хто ж його поповнюватиме, якщо ті, хто може це робити, лишає країну. Потрібні серйозні молодіжні програми на державному рівні, які б дали їм можливість впливати на розвиток країни.

Окрім того, вічна тема – низький рівень зарплат, який також сприяє міграції українців за кордон, де кращі умови.
Насправді український бізнес може і хотів би платити більше. Вони готові брати людей, офіційно працевлаштовувати і платити їм. Але в країні створені такі умови, які не дають їм можливості робити це.

Я дуже багато бачу підприємців малого та середнього бізнесу, які закриваються і виїжджають за кордон. Чому? Тому що вони не захищені туту, в Україні. Вони стали банкрутами і не можуть далі розвиватися. І виїжджають потім у Польщу і там успішно ведуть свій бізнес.

Не можу в цьому контексті не сказати про Луганщину – це мій біль.

Можна ж, наприклад, зробити податкові канікули для підприємців Луганщини. У цих людей бізнес помер не тому, що вони так захотіли, а тому що були військові дії. Можна ж розвивати фермерство – запропонувати фермерам програму кредитування. Але влада цього не робить.

Я переконана, що за Луганщину, за людей, які туту живуть і хочуть жити в Україні, можна і треба боротися. Є тут такі, хто хотів Путіна, але вони побачили, що таке «руський мир», коли руйнують інфраструктуру, коли вбивають наших людей. Усі вони тепер хочуть нормального життя… в Україні.

Ірина Верігіна, член Політради партії «Батьківщина», голова Луганської обласної парторганізації, Facebook, 13 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова