Ірина Верігіна: «Бейбі-бокси» як банальна показуха

Коли народилась моя онучка, уряд уже впроваджував свій проект «Пакунок малюка». Проте обіцяний «Бейбі бокс» новонароджена та її батьки дочекалися не відразу. Коли ж нарешті і до нас дійшла черга та «ощасливили» цим подарунком, то більшість складових «боксу» для немовляти вже були не актуальні…

У вересні минулого року, коли стартував цей проект, урядовці обіцяли кожному новонародженому «Бейбі-бокси». Проте в реальності пакунки надходять за призначенням дуже кволо. Ситуація на моїй рідній Луганщині взагалі критична.

Станом на 30 серпня минулого року договори з виконавцем проекту, ЮНОПС, підписали 22 ОДА. Луганська та Івано-Франківська області відмовилися підписувати договір, тож новонароджені малюки залишались без обіцяних пакунків. А на Донеччині чиновники взагалі подали заяву в НАБУ, запідозривши київських можновладців у непрозорості проекту.

За комплектацію «пакету», його доставку в пологові будинки, згідно з постановою уряду, мають опікуватись керівники ОДА. Проте за зрив старту цього проекту на Луганщині ще ніхто не поніс покарання.

Сам проект, за задумом можновладців, мав допомагати матусям. Натомість українкам доводиться виклянчувати у чиновників на місцях хоч таку допомогу. На Луганщині лише поодинокі матусі отримали бокси у пологових будинках, а переважній більшості «щасливиць» довелось чекати не один тиждень, а то й місяць (дехто і досі в очікуванні). Прикро, але «пакунок малюка» на момент його видачі вже не потрібен.

На тлі того, що в Україні рівень народжуваності постійно зменшується, таке зневажливе ставлення до малечі просто злочинне.

Наприкінці минулого року Міністр соціальної політики Андрій Рева відзвітував: видано понад 110 000 «пакунків малюка». Помноживши цю кількість на різницю між вартістю комплекту за версією уряду та його реальною ціною бачимо: до 385 мільйонів могли осісти десь у бездонних кишенях ненажерливих чиновників.

Хоча чинна влада називає таку «турботу» політикою стимулювання народжуваності або гучним словом «підтримка» сімей із дітьми, «Пакунок малюка» на ділі виявляються банальною показухою.

Ірина Верігіна, член Політради партії «Батьківщина», голова Луганської обласної парторганізаціїFacebook, 12 лютого 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова