9 липня ми у парламенті провели засідання підкомітету із взаємодії з громадськістю.
Достеменно переконалися, що Фонд гарантування вкладів функціонує на основі неконституційного закону.
По суті, цим протиправним законом Верховна рада припинила дію Конституції та прав людини у одній визначеній галузі – банківській. Там у нас тепер дозволено без суду і слідства, одним лише рішенням чиновника позбавляти сотні і тисячі людей свого майна без належної компенсації. Не кажучи вже про те, що компенсація мусить бути попередня у мирний час.
Права власності, зокрема, права мільйонів вкладників та власників банків у нас не захищені. Не треба бути просунутим юристом, щоб розуміти, що позбавлення власності без рішення суду є дикістю. Не треба бути просунутим економістом, щоб розуміти, що без захищеності власності економічне зростання дуже важко досягнути.
Я рекомендую вдуматися, наскільки страшне у нас законодавство, і наскільки це величезна шкода для нашої економіки.
Але чомусь про це мовчить хор «експертів» Нацбанку, не говорять про це представники МВФ чи ЄБРР.
Але про це говоримо ми.
Отже, за результатами засідання підкомітету підготовлено та направлено звернення:
1.Уповноваженому ВР з прав людини з пропозицією вжити відповідних заходів реагування шляхом звернення до Конституційного Суду України з поданням про офіційне тлумачення пункту 7 частини другої статті 129 Конституції в контексті пропущення Конституційним Судом України розумних строків конституційного провадження у справі за поданням Верховного суду України щодо відповідності (конституційності) Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23 лютого 2012 року №4452-VI зі змінами;
2.Директору – розпоряднику ФГВФО щодо відсутності представників Фонду на засіданні підкомітету, не зважаючи на резолюцію Кабінету міністрів України, з вимогою надати інформацію щодо поточної діяльності Фонду;
3.Голові Конституційного Суду України з приводу перевищення строків конституційного провадження у справі за поданням Верховного суду України щодо відповідності (конституційності) Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23 лютого 2012 року №4452-VI зі змінами.
Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 23 липня 2018р.