Ігор Луценко: Треба повернути владу України над «Нафтогазом»

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан скаржиться, що найбільша державна компанія НАК «Нафтогаз України» перешкоджає контролю за її діяльністю з боку держави.

«Рахунковою палатою було розпочато аудит «Нафтогазу», де нас не допустили до перевірки. Стаття 8 закону про Рахункову палату каже, що всі члени Рахункової палати повинні мати доступ до всіх баз, створених з державного бюджету», – сказав Пацкан.

Українська влада фактично визнає те, про що я кажу вже кілька років. А саме, що на базі НАК утворили невідомо ким контрольовану компанію, яка є монополістом на кількох найбільших і найважливіших енергетичних ринках України – поставок газу в країну і транзиті зокрема.

Є якась «наглядова рада» з якихось «незалежних» членів, здебільшого які офіційно не відповідають ні перед ким в Україні.

Вони засідають у Лондоні, бо так їм зручніше керувати нашим «Нафтогазом», керівництво компанії до них туди літає.

На запити депутатів «Нафтогаз» не відповідає належним чином, інформацію не надає – про що є рішення суду. Відповідає у відверто глузливій манері – мовляв, хто ви такі.

І знову ж премії, які керівництво негайно виводить за кордон. Премії у всьому цивілізованому корпоративному світі призначаються за підсумками успішності компанії за певний період у цілому, а не за окремим сюжетом роботи юристів, яких просто найняли на підряд.

Так, наскільки я виясняв, не робила жодна з газових компаній у Європі, що теж аналогічно успішно судилися з Газпромом. Це у «Нафтогазі» така «сіра» корупція – використання посадових можливостей для власного збагачення, тільки під кращим маскуванням.

Необхідно змінити принципи корпоративного управління «Нафтогазом», повернути владу України над цією компанією, змінити склад наглядової ради на людей з чіткими параметрами відповідальності.

А також визначити ступінь відповідальності нинішніх управлінців за ті можливі зловживання, які ймовірно, мали місце – зокрема, щодо злочинної бездіяльності у питанні відновлення контролю держави у особі «Нафтогазу» над «Укрнафтою» (про це я писав заяву про злочин).

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 29 листопада 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова