Сьогодні заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря запросив представників Кабінету Міністрів України взяти участь у розширеному засіданні Комітету щодо реалізації Рекомендацій парламентських слухань з дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України.
«Згідно з останнім глобальним звітом щодо вимушених переселенців Україна займає четверте місце у світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб – після Сирії, Іраку та Ємену. Такі результати вражають! Але, на жаль, цей рейтинг не змусив діяти і новий уряд», – сказав він під час засідання Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій і комітетів.
Немиря нагадав, що місяць тому було прийнято чергову постанову КМУ, яка «відверто дискримінує вимушених переселенців, зокрема, це стосується нового порядку щодо отримання пенсій та інших соціальних виплат».
«Це відверте, грубе та кричуще порушення права на свободу пересування, права на приватність та запровадження поліцейських механізмів у демократичній державі», – вважає голова парламентського комітету.
У зв’язку з цим Григорій Немиря повідомив, що 6 липня відбудеться розширене засідання Комітету з прав людини, під час якого буде заслухано інформацію представників Кабінету Міністрів України, відповідальних міністерств та відомств щодо стану реалізації Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій території в зоні проведення антитерористичної операції» (відповідно до частини 2 Постанови Верховної Ради України № 1074-VIII від 31 березня 2016 р.)
Григорій Немиря запросив Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, Міністра соціальної політики Андрія Реву та Міністра з питань ВПО Вадима Черниша взяти участь у цьому засіданні.
«Я сподіваюся, що цього разу вони виконають закон і зможуть подивитися в очі людям, які не за власним бажанням покинули свої домівки. Я дуже сподіваюся, що цього разу пан Розенко, пан Рева та пан Черниш будуть на засіданні парламентського комітету», – зауважив політик.
Окрім того, голова Комітету з прав людини звернув увагу, що «через три місяці після створення нового міністерства з питань ВПО у ньому продовжують працювати лише чотири людини, немає приміщення та фінансування».