Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря закликав зробити парламентські слухання дієвим і ефективним інструментом законодавчої влади.
«Ми маємо серйозну структурну проблему. Наш інструмент – парламентські слухання – є недієвими та неефективними», – зауважив він.
Представляючи Рекомендації парламентських слухань на тему «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні», Григорій Немиря зазначив, що сьогодні парламент голосує постанову щодо парламентських слухань з питань етнонаціональної політики.
«Ці слухання відбулися понад 8 місяців тому. Подібне відбувається і з іншими слуханнями. Це імітація роботи», – обурився представник «Батьківщини».
Григорій Немиря запропонував врегулювати це питання в рамках роботи «Місії з оцінки потреб» Пета Кокса спільно з головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом і усім парламентом, а надалі затверджувати рекомендації парламентських слухань не пізніше, ніж через місяць після їхнього проведення.
Зазначимо, що сьогодні Верховна Рада України 231 голосом схвалила рекомендації парламентських слухань на тему «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні».
За словами Голови Комітету з прав людини, у рекомендаціях наголошується на необхідності належного законодавчого забезпечення етнонаціональної політики шляхом посилення взаємодії державних органів з етнічними спільнотами України.
Особлива роль у таких процесах належить громадським інститутам як універсальним ретрансляторам усіх наявних у суспільстві поглядів, думок та переконань.
Учасники слухань рекомендували Уряду України розглянути питання про відновлення діяльності центрального органу виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері етнонаціональних відносин та розглянути питання про створення Комісії з питань протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації при Кабінеті Міністрів України.
Нагадаємо, що Комітет з прав людини на своєму засіданні 13 травня 2015 року (протокол № 10) розглянув проект Постанови Верховної Ради України про Рекомендації парламентських слухань на тему «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні».
У запропонованих Рекомендаціях парламентських слухань враховані та систематизовані пропозиції народних депутатів України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, що були висловлені 11 березня 2015 року на парламентських слуханнях на тему «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні».
Згідно з ухваленою сьогодні постановою Кабінет Міністрів України має до 1 лютого 2016 року проінформувати Верховну Раду України про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань, контроль за виконанням цієї постанови покладено на Комітет з прав людини.