Григорій Немиря закликав міжнародних партнерів та чинну владу боротися за звільнення українців в окупованому Криму та Донбасі

Голова Комітету ВРУ з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря закликав міжнародних партнерів України та нинішню владу робити все можливе для звільнення українців в окупованому Криму та Донбасі.

Про це політик заявив під час мітингу на підтримку засудженого російськими окупантами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Акція відбулась сьогодні у Києві на Майдані Незалежності за ініціативою голови Меджлісу Рефата Чубарова, який закликав представників громадських організацій, правозахисників, народних депутатів та кримчан вийти на підтримку Чийгоза.

«Я дякую всім, хто прийшов сьогодні на Майдан Незалежності, щоб показати свою солідарність з політичними в’язнями, з кримськотатарським народом, щоб підтримати незалежну та суверенну, територіально-цілісну Україну», – наголосив Григорій Немиря.

Голова парламентського Комітету з прав людини переконаний: «Вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу є нічим іншим, як політичною розправою. Саме так треба ставитися до цього вироку, до репресій проти громадян України в окупованому Криму і в моєму рідному Донбасі».

«Громадян нашої країни кидають до в’язниці за те, що вони хотіли жити вільно та хотіли мати права, які має вільна людина. Це кричуще і несправедливо. Так не має бути», – додав Григорій Немиря.

У зв’язку з цим він повідомив, що 12 жовтня у Брюсселі відбудеться спільне засідання Комітету ВРУ з прав людини, членами якого є Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв, спільно з Комітетом з прав людини Європарламенту. На засіданні буде розглянуто питання порушення прав людини на окупованих територіях – у Криму і на Донбасі.

«Мало на словах висловлювати підтримку і вимагати звільнення. Потрібно використовувати ті інструменти, які має в своєму розпорядженні українська влада і дипломатія, міжнародні інституції», – сказав політик.

На його думку, «дуже важливо, щоб голос незалежної вільної України, яка підтримує своїх громадян там, де їм важко, почули не лише тут на Майдані у Києві, не лише в Сімферополі та Бахчисараї, у Донецьку і Луганську, а почули в Нью-Йорку, де розпочинається Генеральна Асамблея ООН, почули в Берліні, у Парижі, у Брюсселі».

«Не менш важливо, щоб цей голос почули і в Москві, тому що тих, хто підтримує своїх співгромадян у складному становищі, не можна перемогти», – вважає заступник Голови партії «Батьківщина».

Окрім того, Григорій Немиря ще раз висловив підтримку від імені Комітету ВРУ з прав людини боротьбі кримськотатарського народу за свої права, продовженню боротьби за звільнення Ахтема Чийгоза та інших політичних в’язнів.

«Я впевнений, що рано чи пізно ті колеги, які зараз є невільними, бо їх свавільно ув’язнили, будуть разом з нами тут в Києві або в рідному Криму», – сказав він.

Як уже повідомлялося, лідер партії Юлія Тимошенко та народні депутати від «Батьківщини» Григорій Немиря, Олександр Абдуллін та Іван Крулько взяли участь у мітингу на підтримку засудженого російськими окупантами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Нагадаємо, голова Комітету ВРУ з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря заявив, що вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, винесений російською окупаційною владою на території Крим, є політичною розправою.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова