Гонтарева має бути притягнута до кримінальної відповідальності, – Сергій Євтушок

Понести відповідальність за знецінення гривні та руйнацію банківської системи України повинна як глава НБУ, так і всі її поплічники, які збагатились за рахунок фінансових махінацій Валерії Гонтаревої.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «NewsOne».

«Звільнення Гонтаревої недостатньо. «Батьківщина» вимагає створення тимчасової слідчої комісії ВРУ для розслідування корупційної діяльності глави Нацбанку з подальшим притягненням її до кримінальної відповідальності. Більше того, слідство має чітко встановити, хто з українських чиновників, включаючи президента, отримав прибутки на коливанні гривні та інших фінансових махінаціях очільниці НБУ», – вважає парламентар.

Сергій Євтушок наголосив, що саме за період перебування Валерії Гонтаревої на посаді глави НБУ українська гривня здешевіла втричі. Також було знищено близько 85 банківських установ, серед яких є й такі, що не подавали жодних ознак фінансової кризи.

«Гонтарева повинна відповісти за непрозорий менеджмент НБУ за час її правління та пояснити, хто саме ухвалював рішення про закриття одних банків та скерування з держбюджету грошей на рефінансування інших установ. І хто управляв процесом збагачення окремих олігархічних груп, поки витягувалися гроші з українців, під час коливань курсу гривні», – зазначив представник фракції «Батьківщина».

Політик також переконаний, що не варто чекати повноцінного звіту діяльності глави НБУ у Верховні Раді після закінчення місячної перерви у пленарному режимі роботи українського парламенту.

«Нинішня влада абсолютно нехтує всіма демократичними процесами. Повноцінним звітом діяльності глави Нацбанку буде лише відкриття кримінального провадження та робота слідчих і ТСК, які спільно виявлять усі махінації, які вчинили Гонтарева та її поплічниками», – підсумував Сергій Євтушок.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова