Голову київської «Батьківщини Молодої» обрали до президії Української Всесвітньої координаційної ради

21 серпня на VI Всесвітньому форумі українців до Президії Української Всесвітньої координаційної ради обрали голову київської «Батьківщини Молодої» Олексія Захарченка.

«Це велика честь для мене, але водночас і виклик. Держава не робить майже нічого для налагодження співпраці, підтримки 20 мільйонів українців, що живуть закордоном. За наступні 5 років ми маємо кардинально змінити цю ситуацію. І починати діяти потрібно вже негайно!» – наголосив Олексій після обрання його членом УВКР.

Голова київської «Батьківщини Молодої» та керівник молодіжної секції форуму також представив на Форумі пропозиції молодіжної секції до резолюції VI Всесвітнього Форуму Українців.

«По-перше, слід запровадити щорічні стипендії Уряду для 100 представників української молоді діаспори для навчання в українських університетах (передусім з українознавчих предметів). По-друге, необхідно запровадити урядові стипендії для молодіжних обмінів між молоддю України та молоддю діаспори зі щорічним охопленням не менше 100 осіб. По-третє, розробити і запустити урядовий сайт із можливістю дистанційно подати документи для отримання статусу «закордонного українця» (із максимальним спрощенням процедур)», – заявив Олексій Захарченко.

Окрім цього, керівника молодіжної секції форуму вважає, що слід також домогтися Указу Президента України про щорічне проведення Форуму української молоді діаспори для системної консолідації української молоді.

Нагадаємо, 20-21 серпня в Українському Домі у Києві відбувся Всесвітній форум українців. На форумі представники закордонного українства та України обговорили свою роботу та найгостріші проблеми, які хвилюють діаспору. Також були підняті питання державного будівництва, гуманітарної правничої, інформаційної політики, освіти, виховання, волонтерства та захисту українства на окупованих територіях, духовності і церковного життя закордонного українства.

Участь у Форумі взяло понад 300 делегатів із 35 країн світу.

Українська всесвітня координаційна рада (УВКР) — спілка громадських (неурядових) організацій, які добровільно об’єднують українців всього світу для задоволення й захисту їхніх національно-культурних, мовних, освітніх, соціальних, економічних, та інших спільних інтересів. Членами УВКР є українські громадські організації в Україні та за кордоном. За результатами ІІІ Форуму, УВКР нараховує більше 382 членів-організацій.

У перший день форуму народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько заявив про те, що для посилення співпраці з українцями за кордоном необхідно створити нову ефективну державну програму по роботі з діаспорою, з конкретним планом дій та необхідними ресурсами.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова