Ганна Старикова: Про першочергові завдання для Київської облради

Відсьогодні керувати колегіальним органом столичного регіону буде висуванка ВО «Батьківщина» Ганна Старикова. Як раніше повідомляла КиевVласть, відповідне рішення було прийнято на першому засіданні пленарної сесії Київської обласної ради VII скликання. За затвердження кандидатури нового голови КОР проголосував 51 депутат.

Ганна Старикова не приховує, що йшла на сьогоднішнє засідання Київської обласної ради (КОР) нового скликання з наміром здобути посаду керівника обласної ради. Про свої перші кроки у новому статусі вона розповіла журналістам одразу після прийняття депутатами відповідного рішення.

Ганна Старикова: Перш за все хочу подякувати колегам за довіру. Вважаю, що 51 голос на підтримку моєї кандидатури – це високий рівень, який вимагає від мене відповідальних і виважених рішень. Для мене бажаним є досягнення політичного балансу в області і у владі.

Ви очікували, що будете обрані головою КОР?

– Чесно кажучи, коли йшла на сесію, дуже на це сподівалася. Розумію, що питання непросте. Власне, на Київщині воно завжди вважалося проблемним, враховуючи досвід обрання голови КОР у 2006 та 2010 роках.

Якими Ви бачите перші кроки обласної ради нинішнього скликання?

– По-перше, необхідно провести чітку інвентаризацію комунального майна в Київській області та вирішити питання житлово-комунального господарства. Зараз ми не можемо залишити людей без опалення. При цьому оплата комунальних послуг для громадян має бути доступною. І це – не якесь партійне гасло, а звичайна, зрозуміла кожній людині необхідність.

По-друге, в планах активна децентралізація. Для Київщини це питання актуальне, адже передбачає новий адміністративно-територіальний поділ області. Депутати минулого скликання не змогли врегулювати питання децентралізації в повній мірі. Але справа не лише в самих депутатах, є і проблеми законодавчої бази, і проблеми в депутатському корпусі Верховної Ради.

– Яким чином плануєте співпрацювати з журналістами?

– Для мене журналістика – це запорука формування громадянського суспільства, тому двері мого кабінету будуть завжди відчинені для журналістів. Без вільної журналістики ми не зможемо сформувати громадянське суспільство. Однозначно, обласній раді працювати треба так, щоб було менше незручних питань.

– Керівництво обласних рад 2006-2010 років минулого скликання мало традицію підписувати з обласною державною адміністрацією документ про розподіл обов’язків, що означав такий собі  «пакт про ненапад», який унеможливлював конфлікти. Чи маєте Ви намір також підписувати такий документ?

По-перше, повноваження обласної адміністрації є делегованими, а не відібраними. Децентралізація передбачає наявність більшої кількості повноважень у місцевих рад. Однак рішення про підписання тих чи інших документів мають бути лише консолідовані, узгоджені з усіма політичними силами. Я не можу вирішувати таких питань одноосібно. Потрібно вести консультації з представниками усіх політичних сил у Київській обласній раді.

– Депутатський корпус нового скликання Київської обласної ради складається із представників вісьмох партій. Як ви вважаєте, чи будуть виникати труднощі в роботі на політичному ґрунті? Чи очікуєте виникнення непорозумінь, наприклад, із представниками партії УКРОП, куди ввійшли люди, які досі перебувають у чорному списку вашої партії?

– Київська обласна рада не є одинокою в плані різноманіття політсил. Наприклад, до складу Кіровоградської та Полтавської обласних рад ввійшли представники 10 партій. Я впевнена, що не маю права не зважати на думки та позиції депутатів, що обрані на своїх округах і є авторитетами для своїх громад.

Щодо колишніх партійців «Батьківщини», гадаю, що з плином часу люди визнають свої помилки. І 51 голос за мою кандидатуру це підтвердив. Я буду прагнути до того, щоб голосування в нинішньому скликанні КОР проводилося на рівні 60-70 відсотків підтримки, вважаю нинішню сесію дуже показовою в цьому плані.

– Ви народилися на Київщині?

– Я – киянка. Народилася в російськомовній родині. Але вважаю своєю рідною мовою українську, адже навчалася в україномовній школі. Після інституту почала працювати в ВР і займатися громадською діяльністю в Київській області. На посаді буду однозначно спілкуватися державною мовою. Вважаю, що будь-яка людина, що йде працювати у владних структурах, повинна спілкуватися винятково державною мовою. Також з 2007 року я перебуваю в лавах «Батьківщини» і не планую міняти партійну приналежність, адже мені близькі ідеали саме цієї партії.

Розмову вела Оксана Мельник
КиевVласть, 11 листопада 2015р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова