Ганна Старикова: Депутати Київської облради розробили програму підтримки учасників АТО

Три роки на Сході України йдуть запеклі бої, справжні патріоти зі всієї держави боронять кордони Батьківщини.

Бійці, які повертаються із зони АТО, родини бійців, які загинули, на мирній території держави зіштовхуються із багатьма проблемами. Київська область нині єдина, яка протягом цих трьох років не розробила окремої цільової обласної програми для соціальної допомоги та адаптації наших мужніх бійців та їхніх родин. Весь цей час Київська облдержадміністрація допомагала родинам учасників АТО через обласну програму «Назустріч дітям».

І от нещодавно до Київської обласної ради надійшов проект обласної комплексної цільової програми підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на Сході України та переселенців з Донецької та Луганської областей «РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ». Цю програму профільний департамент КОДА розрахував на три роки, протягом яких планує виділити близько 70 мільйонів гривень з обласного бюджету.

22780495_375466556216352_9134958608699103299_n

Разом із депутатським корпусом ми декілька днів прораховували, яку ж реальну фінансову допомогу ми можемо надати тим героям, які захищають Україну, інколи – ціною власного життя. З урахуванням того, що бюджет Київської області має значні запаси коштів, що відбувається перевиконання бюджету, ми підготували зміни до цього проекту. У варіанті Київської обласної ради, на дану програму ми хочемо передбачити 324 мільйони гривень!

Сьогодні ми зібрали представників громадських організацій спілок, об’єднань учасників бойових дій та антитерористичної операції Київської області для обговорення проекту обласної комплексної цільової програми. Адже хто, як не самі бійці, можуть оцінити ефективність даного документу?

22769813_375464292883245_9029161705408748612_o

Тож, протягом двох годин тривало наше спілкування. Спочатку я розповіла про пункти програми та те фінансування, яке ми пропонуємо. Зокрема, проектом програми передбачено такі виплати:

• щорічна одноразова матеріальна допомога сім’ям військовослужбовців, які брали участь в АТО

• одноразова матеріальна допомога сім’ям учасників АТО, яким встановлено інвалідність І, ІІ, ІІІ групи

• одноразова матеріальна допомога сім’ям військовослужбовців, які загинули в АТО

• Виплата разової допомоги для адаптації

• Надання психологічної допомоги сім’ям загиблих учасників АТО

• Сприяння у професійній підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації, залучення до участі у громадських та тимчасових роботах учасників АТО

• Призначення і виплата соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні АТО тощо.

У наших бійців виникло безліч пропозицій для доповнення програми. Зокрема, розробити механізм не лише виплати грошової допомоги, а й сприяння у розвитку малого та середнього бізнесу. Адже дуже багато бійців можуть працювати на благо області, сплачуючи податки та створюючи робочі місця. Також багато зауважень було щодо того, що учасники АТО не можуть отримати землі під будівництво та сільгосппризначення.

Оскільки пропозицій було дійсно багато, і за один день їх усі не опрацювати, ми вирішили, що буде доцільно створити робочу групу із представників громадських організацій та депутатів облради, щоб всі ідеї додати до нашого проекту програми. Наступного тижня маємо зібратися повторно, вже з готовими напрацьованими ідеями. Моє особисте бажання – прийняти програму вже цього року!

Ганна Старикова, голова Київської обласної ради, член партії «Батьківщина»Facebook, 26 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова