Фахівці доопрацьовують Новий економічний курс у частині податкової політики

У Києві відбулося чергове засідання робочої групи «Оптимальна система оподаткування» з доопрацювання Нового економічного курсу України, який ініціювала Юлія Тимошенко.

Участь в обговоренні взяли представники Асоціацій платників податків та аграрного бізнесу, економісти, підприємці та науковці.

Одним з інструментів для економічного зростання країни творці Нового економічного курсу бачать збалансування податкової системи.

«Виходячи з помилок минулого, ми хочемо у майбутньому більш зважено та скоординовано підійти до реформування податкової системи в Україні в цілому», – зауважив співавтор Нового економічного курсу, засновник експертно-аналітичного центру «ОПТІМА» Віталій Ломакович.

За його словами, головна дискусія полягає в тому,  чи потрібно змінювати податок на додану вартість на податок з продажу чи податок з кінцевої реалізації.

«Основне завдання податкової реформи – це позитивний вплив на економіку з метою сталого зростання. І це має бути зростання не 2-3% на рік, а 5% і більше. Це дозволить нам приєднатися до країн Центральної і Східної Європи за рівнем доходів на душу населення, а, відповідно, і за рівнем ВВП на душу населення», – наголосив експерт.

Віталій Ломакович також звернув увагу на те, що в суспільстві є великий запит на рішення, які дозволять збалансувати бюджет, зробити податкову систему не тільки носієм фіскальних функцій, а такою, що стимулюватиме розвиток бізнесу, для економічного зростання нашої держави.

«Це, відповідно, призведе до збільшення добробуту громадян», – додав він.

Дискусії з напрацювання Нового економічного курсу продовжуватимуться і надалі, зокрема й у питанні пенсійної реформи, повідомив Ломакович.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова