Іван Крулько: Нинішня влада не здатна піднімати економіку

Аби економіка України росла, треба залучати інвестиції та відкривати нові ринки збуту для вітчизняних товарів. Зокрема, Китаю, Індії, Близького Сходу. А також експортувати за кордон не стільки сировину, скільки продукти переробки, послуги та інновації, забезпечуючи в Україні робочі місця.

Бо, на жаль, маємо не надто оптимістичну картину. Згідно даних ДФС, торік Україна імпортувала на $ 9,5 млрд, або на 20%(!) більше, аніж експортувала (у 2017-му – $6,332 млрд, у 2016-му – $2,888 млрд). Як бачимо, негативне сальдо зовнішньої торгівлі зростає.

Що це значить для України?

Те, що ми годуємо і піднімаємо сусідні економіки замість власної. А самі котимось у прірву, бо стаємо все більше залежними від імпорту і менш конкурентоздатними. А також «потопаємо» у боргах.

Прикро, та факт: нинішня влада не здатна піднімати економіку, здійснювати реформи, боротись із корупцією та повернути довіру інвесторів та західних партнерів.

Адже за час керівництва країною Петром Порошенком Україна вперше в історії стала найбіднішою країною Європи. Вона значно відстає від країн ЄС за ростом ВВП і нічого не робить, аби це змінити.

Яскраве свідчення тому: відсутність боротьби із корупцією, яке б, за даними Світового банку, могло б дати одразу 2% (!) росту ВВП. Натомість у нас і далі процвітає корупція, а влада оббирає український народ, заробляючи на війні та вигадуючи різні схеми для власного збагачення.

На жаль, очікування від 2019-ого теж не надто оптимістичні. Світовий банк погіршив прогноз для України – з 3,5 до 2,9% ВВП, МВФ до 2,7%, чимало експертів схиляються й зовсім до 2%.

І це тоді, як ми мали б рости 10-12%, аби мати перспективи і бути успішними.

Саме тому у 2019-му українці не мають права на помилку. Вони мають обрати того лідера, який вже має чітку стратегію розвитку України і який бачить, як створити «економічне диво» в Україні і повернути українців в Україну.

Таким лідером є Юлія Тимошенко, яка має найвищі рейтинги серед кандидатів у президенти і яка публічно презентувала під час минулорічних потужних форумів разом із експертами Новий економічний курс та Нову соціальну доктрину.

Іван Крулько, народний депутат, заступник голови партії «Батьківщина», Facebook, 11 січня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова