У межах доопрацювання Нового економічного курсу, який ініціювала Юлія Тимошенко, відбулося засідання експертної робочої групи за напрямом «Стратегія зовнішньоекономічного розвитку України».
Фахівці з питань економіки, представники бізнесу і експерти стратегічного планування аналізували проблеми зовнішньоекономічної діяльності України.
«Нині у світі розгортається третя хвиля глобальної кризи, яка створить принципово нові виклики для України, в яку ми повинні увійти осмислено, з розумінням всіх ризиків і можливостей. Також важливо шукати ті інструменти, які дозволять Україні вийти із потужної як внутрішньої, так і зовнішньоекономічної кризи», – наголосив керівник робочої групи, cпівзасновник Українського інституту майбутнього (UIF) Юрій Романенко.
За його словами, близько 20-ти експертів відповідної робочої групи через розуміння різноманітних процесів зможуть сформувати «цілісну картину бачення подальшого розвитку України», і внести напрацьовані положення до Нового економічного курсу, ініційованого Юлією Тимошенко.
«Змінити ситуацію в Україні, в тому числі у питанні зовнішньоекономічного розвитку, цілком можливо. Для цього слід ґрунтовно працювати. Відповідні основи ми й намагаємось закласти», – додав Юрій Романенко.
Водночас, на переконання економістів, в епоху глобалізації зовнішньоекономічна стратегія є важливим компонентом економічної політики будь-якої держави.
«Зовнішньоекономічна стратегія повинна мати три основні блоки: це міжнародна інвестиційна і кредитна стратегія із стимулюванням залучення прямих іноземних інвестицій, а також експортна стратегія і стратегія впливу на міграційні процеси», – зауважила заввідділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру «Оптіма» Тетяна Богдан.
Також під час експертного обговорення в робочій групі йшлося про важливість виходу України на принципово нові зовнішні ринки, адже залежність від одного ринку (як свого часу залежала Україна від російського ринку) є неприпустимою.
Фахівці також наголосили на тому, що сьогодні Україна може запропонувати світовим економікам лише сировину і робочу силу, адже держава не виокремлює як пріоритет інноваційний розвиток, і цю ситуацію необхідно принципово змінити. Що, власне, й запропонувала у Новому економічному курсі лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.