«Батьківщина» знає, звідки взяти 100 млрд грн до бюджету, – Вадим Івченко

Фракція «Батьківщина» надала уряду свої пропозиції щодо збільшення дохідної частини бюджету на 2017 рік і сподівається, що вони будуть відображені в проекті бюджету.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко в кулуарах Верховної Ради.

«Сьогодні чомусь ніхто не говорить про те, звідки можна взяти додаткові кошти до дохідної частини бюджету. «Батьківщина» показала, звідки взяти понад 100 мільярдів гривень. Наприклад, якщо ми можемо оподатковувати пенсії на 15%, заробітні плати 18%,  то потрібно оподатковувати також дивіденди і роялті, як це роблять у всьому світі. А це понад 10 мільярдів гривень», – зазначив народний депутат.

Політик також нагадав про офшорні законопроекти, які сьогодні хоча й напрацьовані, але так звана коаліція блокує їх розгляд.

«Скільки коштів країна може зекономити після прийняття антиофшорного законодавства! За нашими підрахунками, це 70 мільярдів гривен. Але навіть якщо це буде 10 або 20 мільярдів — це все одно кошти, які можуть піти на видаткову частину», – пояснив парламентар.

Ще одна з пропозицій, яку «Батьківщина» розробляла разом з профспілками, стосується збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати, і за рахунок сплати офіційного ПДФО додаткова сума надходжень складе майже 30 мільярдів гривень.

«Тобто разом ці пропозиції дають 100 мільярдів гривень, які ми сьогодні запропонували на видаткову частину. Також ми показали і їх розподіл: для сільськогосподарського комплексу, за іншими принциповими видатками, які б ми хотіли бачити у бюджеті на 2017 рік. І завтра під час розгляду бюджету ми зможемо переконатись, чи почув нас уряд», – підсумував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова