«Батьківщина» підтримала штрафи за незаконне носіння військової форми та нагород

«Батьківщина» підтримала в першому читанні проект закону, яким пропонується встановити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконні дії щодо державних нагород, незаконне носіння військового одягу та наругу над місцем поховання військових (№9217).

Виступаючи з парламентської трибуни, співавтор документа, народний депутат від фракції Альона Шкрум наголосила: відповідальність за носіння, виготовлення чи продаж державних нагород у багатьох державах тягне за собою накладення чималих штрафів. Посилити відповідальність потрібно і в Україні, додала вона.

«На сьогодні в Кодексі України про адміністративні правопорушення немає жодної норми про незаконне носіння військової форми та наругу над могилами наших героїв. А це – серйозні правопорушення, які посягають і на святу пам’ять Героїв, які нас захищали, і на нашу незалежність та мораль наших громадян», – зауважила депутат.

За словами Альони Шкрум, на жаль, немає офіційної статистики, проте за повідомленнями в ЗМІ, вже налічується понад 35 випадків наруги над могилами  Героїв Небесної сотні.

Парламентарій також переконана, що «створена владою кланово-олігархічна система сприяє тому, що не наші герої носять медалі і військову форму, а злочинні приватні угрупування, які використовують це для рейдерства землі, посягання на життя і здоров’я громадських активістів».

На посиленні відповідальності за незаконне носіння військової форми наполягає і народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко: «Питання нагородної справи, уніформи, військового строю треба врегульовувати достатньо жорстко, тому що на цьому є багато спекуляцій».

Він переконаний, наступним питанням треба розглянути можливість носіння військової форми і в залі ВРУ.

«Питання війни та миру – це надсерйозні питання. Тим, хто не має права цього робити, треба знімати камуфляжі. Треба припинити гратися з такими важливими речами», – додав Власенко.

Зазначимо, законопроект №9217  пропонує встановити адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення  військовослужбовців ЗСУ або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на те права.

Передбачено також кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування пам’ятника, спорудженого в пам’ять осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України або могил українських військових, що брали участь в АТО чи учасників Революції Гідності.

За незаконний продаж, купівлю або обмін державних нагород пропонується встановити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією відповідного ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання (від 850 до 1700 грн).

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова