«Батьківщина Молода» вимагає від МВС розслідувати підкуп студентів у Києві

Сьогодні, 30 жовтня, активісти «Батьківщини Молодої» взяли участь в акції біля Міністерства внутрішніх справ України з вимогою розслідувати підкуп виборців та негайно покарати винних.

За словами Голови Київського міського осередку «Батьківщини Молодої» Олексія Захарченка, під час останніх місцевих виборів у Києві на студентських дільницях було зафіксовано низку грубих порушень законодавства.

Зокрема йдеться про системний підкуп виборців, адміністративний тиск на студентів та надання безкоштовних послуг, заборонених виборчим законодавством.

«Ми стали свідками того, як у Києві деякі політичні сили займалися системним відкупом студентів. Цілі гуртожитки масово голосували за представників партії «Єдність» та кандидата в мери Олександра Омельченка, хоча опитування студентів після виборів показали, що вони не мають уявлення про те, хто це такі. Зокрема, чимало фактів підкупу зафіксували в гуртожитках Національного університету біоресурсів і природокористування України, де балотувався скандально відомий Вадим Іванченко, голова Голосіївської районної організації «Партії Регіонів» в часи Майдану, а зараз член команди Омельченка та партії «Єдність», – сказав Олексій Захарченко.

IMG_6655

Він наголосив, що «студенти – це не товар».

«Тому ми вимагаємо правоохоронні органи негайно розслідувати таке спотворення волевиявлення та покарати винних», – додав  Голова Київського міського осередку «Батьківщини Молодої».

Олексій Захарченко нагадав міністру Арсену Авакову, що саме студенти та молоді активісти першими вийшли на Євромайдан і були його рушійною силою всі шість місяців. І сьогодні результати їхнього голосування не мають залежати від тих, хто скуповував чи продавав голоси.

«Саме за європейські цінності, зокрема й демократичні вибори, студенти стояли на Майдані! І вони вибороли право на вільне волевиявлення! У той час, як більшість нинішніх керівників країни та столиці сиділи в теплих кабінетах та соцмережах, студенти мерзли на вулиці та йшли на барикади. І це ваш обов’язок захистити право вибору студентів та притягнути до кримінальної відповідальності винних в організації підкупу та інших правопорушеннях», – додав Захарченко.

Зі свого боку голова Голосіївської районної організації «Батьківщини Молодої» в м. Києві Артем Дорофєєв, який був членом Голосіївської ТВК під час місцевих виборів, продемонстрував копії протоколів голосувань, які підтверджують масовий підкуп студентів, оскільки вони більшістю підтримали невідомого їм кандидата та партію.

Нагадаємо, що відповідно до частини другої статті 160 Закону України «Про місцеві вибори», пропозиція, обіцянка або надання виборцю чи учаснику референдуму неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова