«Батьківщина» домоглася, щоб президент вніс кандидатуру від фракції до подання на членів ЦВК, – Сергій Євтушок

Той факт, що Президент України вніс до подання щодо призначення нових членів ЦВК кандидата від «Батьківщини» свідчить про перемогу політичної сили Юлії Тимошенко.

Про це в прямому ефірі телеканалу «NewsOne» заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок.

«Подання президента до ВРУ щодо призначення нових членів ЦВК містить кандидатуру від «Батьківщини». Це сталося після того, як наша політична партія вкотре продемонструвала свою позицію щодо необхідності збалансованого складу ЦВК з урахуванням інтересів всіх груп і фракцій  парламенту.  І ми зафіксували свою позицію на міжнародній арені (йдеться про резолюцію ПАРЄ, у якій від України вимагають збалансувати новий склад ЦВК). Ми перемогли цивілізованим способом», – зауважив він.

Як зазначив Сергій Євтушок, оновлення складу ЦВК повинно було відбутися понад три роки тому.

«Є норми Конституції України, які чітко вимагають зміни цього складу. Термін роботи цієї комісії, відведений Основним законом, збіг понад три роки тому», – повідомив політик.

Він також зауважив, що Конституція України чітко вимагає від суб’єкта владних повноважень, яким є Президент України, аби той вніс на розгляд парламенту виключно тих людей, які представляють фракції та групи парламенту.

Нагадаємо, «Батьківщина» пильно стежитиме за тим, щоб при голосуванні за новий склад Центральної виборчої комісії були дотримані вимоги закону про пропорційне представництво політичних партій. Про це заявила лідер партії Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Facebook, коментуючи оновлене подання на новий склад ЦВК від президента.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова