Андрій Сенченко: Національна безпека: майстер-клас від Юлії Тимошенко

Верховна Рада готується ухвалити Закон України «Про національну безпеку», покликаний визначити основи національної безпеки та принципи державної політики, що гарантують суспільству і кожному громадянину захист від загроз.

Завдання Закону – закріпити відповідальність і повноваження органів влади з розробки та реалізації Стратегії національної безпеки.

На жаль, Президент України Петро Порошенко, який подав цей законопроект як першочерговий, вважає, що загрози для нашої країни та її громадян зосереджені тільки в сфері державної, військової та кібербезпеки, а також сфері забезпечення громадської безпеки та порядку.

Такі проблеми як монополізація і розвал економіки, зубожіння населення, деградація медицини та освіти, жахлива статистика загибелі людей на дорогах та в пожежах, загальне погіршення здоров’я населення внаслідок екологічних проблем і допуску на ринок небезпечних для здоров’я продуктів харчування, зниження народжуваності, зростання кількості суїцидів, масова трудова міграція та багато інших залишилися поза увагою Президента.

Зі внесеного главою держави проекту закону видно, що влада так і не зрозуміла, що однією з найважливіших складових національної безпеки є гуманітарна безпека, що включає в себе культурну незалежність, здатність до культурного відтворення, збереження моральних цінностей, ідентичності, історичної пам’яті та, врешті-решт, збереження такого конкурентної переваги нашої країни, як інтелектуальний рівень українського суспільства.

Нерозуміння українською владою цих фундаментальних завдань полегшило Російській Федерації окупацію Криму та Донбасу, створило реальні загрози в багатьох інших регіонах країни.

Сьогодні, в умовах війни й окупації частини наших територій, завдання згуртування українського суспільства є першочерговим. Без цього не буде Перемоги, без цього ми не доб’ємося процвітання нашої країни.

Команда під керівництвом Юлії Тимошенко підготувала поправки на 18 аркушах до проекту Закону України «Про національну безпеку».

Верховній Раді запропоновано системний підхід до стратегічного планування в питаннях національної безпеки, що включає розробку стратегій геополітичної, державної, військової, економічної, соціальної та гуманітарної безпеки, а також стратегії кібербезпеки та стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу, як складових єдиної стратегії національної безпеки України.

Окремий блок поправок присвячений зміцненню Збройних Сил України. Запропоновано Законом закріпити гарантії фінансування армії на рівні не нижче 3% ВВП та розвитку оборонно-промислового комплексу на рівні не нижче 0,5% ВВП.

З прийняттям повноцінного Закону України «Про національну безпеку» з’являється правовий фундамент для системних дій з побудови сильної української держави, в якій кожен з нас відчуватиме себе в безпеці.

Андрій Сенченко, член політради партії «Батьківщина», лідер Всеукраїнського руху «Сила права», Facebook, 19 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова