Григорій Немиря: Демократичний світ має переосмислити саме поняття «безпека»

У п’ятницю, 23 жовтня, заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету у закордонних справах Григорій Немиря виступив з промовою на Спеціальному Київському Безпековому Форумі 2020 на тему – «Імунітет Східної Європи: Вакцина свободи проти вірусу поневолення».

«Сьогодні ми є свідками процесу завершення існування світового порядку, який склався після Другої світової війни. Як правило, всі попередні світові порядки визначались країнами-переможцями у великих війнах. А сьогодні вперше новий світовий порядок виникає не в результаті великої війни, і його правила пишуться не «переможцями» для «переможених», – наголосив він.

За словами політика, цей порядок формується на наших очах, коли ще продовжують існувати і міжнародні організації, і договірно-правова база, які обслуговували старий порядок. Але їхня ефективність і, як наслідок, авторитет, падають.

«Ми це болісно відчуваємо на собі й побачили в Україні за шість років війни. Старих норм, правил, безпекових гарантій вже не дотримуються, а нових ще немає. Або у кожного вони свої. Іноді здається, що новий світовий порядок формується всіма і ніким. Його правила намагаються писати всі й ніхто», – підкреслив Григорій Немиря.

На його думку, саме в цьому і полягає головна небезпека. Збереження цієї ситуації не відповідає національним інтересам жодної країни.

«Саме тому й Україні, й іншим країнам потрібно стратегічне переосмислення самого поняття «безпека», а не лише інерційне тактичне пристосування до змін в безпековому середовищі. Безпеки дійсно стає менше. А небезпеки, як у старих, так і особливо у нових формах стає все більше. Цей рік з його пандемією – яскраве тому підтвердження», – наголосив він.

За словами Григорія Немирі, це також означає, що суттєво зростає роль як внутрішніх обмежень, так і внутрішніх можливостей для зовнішньої та безпекової політики. В цьому новому світі національні інтереси є абсолютним пріоритетом.

«Зовнішня політика має починатися вдома. І безпекова політика має починатися вдома. Ніхто нам не допоможе, якщо ми не допоможемо самі собі. Успішна зовнішня політика починається з успіху вдома!» – переконаний політик.

В цьому сенсі Григорій Немиря зауважив, що головна внутрішня загроза національній безпеці України – це неприйнятно низька якість державного управління. Управління в цілому і процесу розробки, і прийняття політичних рішень, зокрема. Прикладом цьому є ситуація щодо боротьби з епідемією COVID-19.

«Якщо ми не вирішимо цю проблему, наш шлях до одужання може бути нескінченно довгим…» – застеріг парламентар.

За словами Григорія Немирі, «наразі нам потрібна єдність в ім’я національних інтересів України».

Він нагадав, що цього тижня «Батьківщина» та її лідер Юлія Тимошенко продемонстрували прагнення до такої єдності. Так Голова партії запропонувала на розгляд парламенту постанову №4228 про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз, яку підтримали 308 народних депутатів, які на лежать до усіх фракцій та груп.

Нагадаємо, що у щорічному Форумі, присвяченому найгострішим проблемам миру і безпеки, які стоять перед Україною, Східною Європою та євроатлантичним простором, брали участь українські та міжнародні топполітики та посадовці.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова